Neler Oluyor Hayatta programının sunucusu olan Hakan Ural sağlık çalışanları hakkında söyledikleri yüzünden tepki topladı. Peki, Hakan Ural kimdir? Hakan Ural evli mi? Oyuncu Hakan Ural ne iş yapıyor?

Hakan Ural, son yıllarda yapmış olduğu oyunculuk ve ekranlarda yapmış olduğu yorumculuk ile öne çıkan Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 16 yaşında başladığı mankenlik ile Yeşilçam'dan pek çok teklifler aldı. Genç yaşta yapmış olduğu Sibel Can ile olan evliliği ile ön plana çıkan Hakan Ural'ın hayatına dair merak edilenler haberimizde...

OYUNCU HAKAN URAL KİMDİR?

Türk dizi ve sinema oyuncusu olan Hakan Ural, 10 Mayıs 1967'de İstanbul'da dünyaya geldi. 52 yaşında olan Ural'ın babası annesi ile hiç evlenmedi, hatta 16 yaşına kadar çocuğu olmuş olduğunu bile kabul etmedi. Fakat 17 yaşına geldiğinde babasının velayetine geçti. Fındıkzade bölgesinde anneannesinin yanında büyümüştür. Çocukluk çağında ayakkabı boyadı, elektrikçide çalıştı, su sattı.

HAKAN URAL NE İŞ YAPIYOR?

16 yaşında mankenlik yapmaya başladı. Bunun ardından Yeşilçam'dan üst üste teklifler almaya başladı. Ancak okulu nedeni ile Amerika'ya gidip geldi. Ardından henüz 19 yaşında evlendi. Sibel Can ile oldukça medyatik bir evlilik yaşadı ve genç yaşta baba oldu.

Hakan Ural, Sibel Can ile evliliği içerisinde emlakçılık yaptı. Bu dönem içerisinde Sezen Aksu, Nükhet Duru, Kayahan ve Hülya Avşar'ın şu an oturdukları evleri kendisi sattı.

Oyuncu Hakan Ural, 2010 senesinde Metro grubunun sahibi olan Galip Öztürk'e ait otellerin genel koordinatörlüğü görevinde bulundu.

HAKAN URAL'IN SİNEMA VE DİZİLERİ

İlk olarak 1986 senesinde Banu Alkan ile birlikte oynadığı Mavi Yolculuk filmi ile ün kazanan Hakan Ural, 1987 tarihinde Serpil Çakmaklı, Harika Avcı, Oya Aydoğan gibi birçok isimle başrol görevini paylaştı.

2008 tarihinde başrollerinde Kadir İnanır'ın bulunduğu "İpsiz Recep" isimli dizi içerisinde Hakan Ural; Burcu Kara, Nihat Nikerel, Mesut Akusta ile birlikte rol aldı.

2009'da "Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi" isimli sinema filminde Aydemir Akbaş, Şafak Sezer, Ali Sürmeli isimleri ile beraber oynadı.

2012 senesinde "Araf Zamanı" isimli dizide, Saruhan Hünel, Selin Ortaçlı, Sermin Hürmeriç, Kürşat Başar, Burak Sergen ile birlikte oynadı.

Hakan Ural, 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatının anlatıldığı Kod Adı K.O.Z filminde görev aldı. Cem Kurtoğlu'nun Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandırmış olduğu filmin oyuncu kadrosunda Hazım Körmükçü, Tolga Karel, Günay Musayeva, Turgay Tanülkü, Orhan Kılıç, Hakan Ural, Yılmaz Gruda gibi isimler bulunur.

HAKAN URAL ASKERLİK YAPTI MI?

1999 tarihinde sahte çürük raporu aldığı gerekçesi ile 10 ay hapis cezasına çarptırılan Hakan Ural, 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası'ndan yararlanarak cezasının 5'te 2'sini yatmasının ardından tahliye edildi. Sonrasında Hakan Ural, bir an önce de askere alındı. Acemi eğitimini Hatay'da yaptı, kalan aylarını ise Van'da asker olarak geçirdi.

OYUNCU HAKAN URAL EVLİ Mİ?

İki kere evlenen Hakan Ural'ın ilk evliliği 8 Eylül 1988'te şarkıcı Sibel Can ile oldu. Bu evlilik 1999'da bitti. Engincan ve Melisa adında iki çocuğu bulunur. 2002 senesinde tanışmış olduğu Saray Halı'nın sahibinin torunu olan Ezgi Can ile 2005 senesinde evlendi. Gisella adında bir kızı bulunur.

SÖYLEDİKLERİ TEPKİ TOPLADI

Neler Oluyor Hayatta programının sunucularından Hakan Ural sağlık çalışanları hakkında söyledikleri ile takipçilerinin tepkisini topladı. Sağlıkçıların hastalarla ilgilenmemesini eleştiren Ural, sunucu Nur Tuğbaş Algül'ün çocuğu- üzerinden örnek vererek "Arden'i aldın götürdün. Senin ne yapacağını söyleyeyim mi? Gözünü çıkarırsın" dedi. Algül de "Yaparım" yanıtını verdi.

GÖZÜNÜ ÇIKARIRSIN

Hakan Ural, Devlet Hastanelerinde görevlerini yapmayan doktorlar hakkında "Hiçbir şey yapmıyor. Doktor zaten böyle duruyor" diyen Hakan Ural, sunucu arkadaşı Nur Tuğbaş Algül'ün çocuğu olan Arden Namlı üzerinden bir örnek vererek "Arden'i aldın götürdün. Senin ne yapacağını söyleyeyim mi? Gözünü çıkarırsın" dedi. Algül ise bu sözlere karşılık olarak "Yaparım" yanıtını verdi.

HAKAN URAL’A SAĞLIKÇILARDAN TEPKİ

Açıklamalarına devam eden Ural "Doktor da duvara yaslanmış. 'Oğlum ölüyor' diyorsun, 'Ben eylemdeyim' diyor’’ diye yaşanan olayı eleştirdi. Acil servis asla kapanmaz diyen sağlıkçılar, Ural'ın söylediklerinden dolayı  ÖzürDileHakanUral etiketinde tepki gösterdiler.