Pilotlar, hostesler, uçuş teknisyenlerinin uçakta çektikleri selfie pozlarını sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

İşte yolculuk boyunca hizmet sunan kabin ekiplerinin sosyal medya paylaşımları.

Son zamanların en popüler hostesinin peşinden, hosteslerin eğlenceli paylaşımları yeniden gündemde. Yolcuların uçaktan ayrılmasının ardından çektikleri birbirinden tuhaf kareleri sosyal medya üzerinden yayınlayan hosteslerin bu paylaşımları hem beğeni hem de paylaşım rekoru kırıyor. 

FENOMEN HOSTES

AirAsia'da hosteslik yapan Mabel Goo'nun, yolculara atıştırmalık dağıtırken fotoğraflarını kaydeden George Wong, akabinde bu görüntüyü sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Fotoğraflara dört binin üzerinde beğeni geldi ve övgü dolu yorumları topladı. 24 yaşında olan Mabel fotoğrafları gördü fakat biraz korkutucu olduğunu söyledi. 

Goo, bir yandan dansçılık yapıyor bir yandan da eğitimine devam ediyor.

Genç hostesin hayranlarından Francis Chen şu şekilde yorumlar yaptı, "Sadece onunla aynı uçuşta olmak için nasıl bilet alabilirim?" Tan Wong, ekledi: "Uçuş sırasında gereken yardım için çok zorlayacağım."

Mabel Goo ise hayranlarına şu yanıtı yerdi:

''HERKESİN KEYİFLİ BİR UÇUŞ YAPMASINI SAĞLAMAK İSTİYORUM''

"Bu resimlerin neden bu kadar popüler olduğunu bilmiyorum, ama insanların böyle sözler söylemesi çok güzel.

Sadece işimi yapmak ve herkesin keyifli bir uçuş yapmasını sağlamak istiyorum."

SOSYAL MEDYANIN FENOMEN HOSTESLERİ

Dışardan mükemmel sürekli gezilen bir iş gibi gözükebilir fakat hosteslerinde yaptıkları iş göründüğü gibi kolay bir iş değil. Yoğun çalışma saatleri ile yolcuların kaprislerinden muzdarip olan hostesler, işlerinden bir miktar uzaklaşmak ve keyifli bir şeyler yapmak için harekete geçti.

Yolcuların uçaktan ayrılmasıyla beraber boş bagajların içine girerek poz veren hostesler, bu kareleri sosyal medya hesabından '#overheadbin' hashtag'i ile paylaşıyor.

İşte kısa zaman içerisinde dünyanın çeşitli bölgelerinde hizmet sağlayan hava yolu firmalarında çalışan hostesler arasında popülerleşen kareler...