En Güzel 10 Kasım Mesajları Atatürk'ü Anma Sözleri En güzel resimli 10 Kasım mesajları.. Mustafa Kemal Atatürk'ün vefat yıl dönümü sözleri, şiirleri.. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 83 yıl dönümü bu senede Türk vatandaşlar tarafından hüzünle anılıyor. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü için en değerli sözler ve mesajları derledik. 10 Kasım tarihinde Ulu Önder Atatürk özlemle anılıyor. Sosyal medyada paylaşımlar yapmak için resimli 10 Kasım Atatürk'ü anma mesajları ve sözleri araştırılıyor. Resimli 10 Kasım sözleri..

EN GÜZEL 10 KASIM MESAJLARI

"Bir rüzgar eser her 10 Kasım Sabahı. Her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları. 83 yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 83. kez başın bir kere daha sağ olsun."

"10 Kasım saat 9'u 5 geçiyor. Zaman duruyor gözlerimden akan yaşlar ise durmuyor. Bu milletin eşsiz evladı. Sen Çok Yaşasaydın Paşam."

"Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur. Senin gibi bir önder ile yolumuz asla karanlıklara sürüklenmeyecek Atam."

"Özgür, laik, cumhuriyetçi Türkiye. O Bir dahiydi. O bütün bir tarihin seyrini değiştirdi. Ruhun Şad olsun Türkün Evladı."

"Ey büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığa olan açlığınla, özgürlüğe düşkünlüğün ile ve kahramanlığın ile anıyor."

"Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar. Tüm milletlerin imrendiği öndere sahip olan Türkler 10 Kasım'da senin yasını tutuyor. Ruhun Şad Olsun Atam"

" 'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.' Seni anlamayı bırakmayacağız Atam. Ruhun Şad Olsun."

"83 yıldır bitmez yasımız. Sana kavuştuğumuzda biter ancak. 83. kez başın sağolsun Özgür Türkiye."

"Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Ruhun şad olsun."