İnsanlar internette en fazla cünüpken neler yapabildiğine dair araştırmalar yapmaktadır. Cünüpken yemek yenir mi sorusu da en fazla aranan sorulardan biridir.

İnternet kullanıcılarının arama motorlarında en fazla aradığı konuların başında cünüpken ne yapıp ne yapamayacağı konusu gelmektedir.

İnsanlar hayatlarının önemli bir parçasını oluşturan cinsel hayatlarındaki birleşmelerin ardından cünüp olunca neler yapabileceğini araştırmaktadır. 

PEKİ CÜNÜP OLAN İNSANLAR YEMEK YİYEBİLİR Mİ?

Karı ve kocanın birlikte olmasının ardından islam dinine göre yapılması gereken şeylerin başında gusül abdesti gelmektedir. Müslümanlar gusül abdesti almadan ibadetlerini yerine getiremezler. Gusül abdestine ise hanefi mezhebine göre önce niyet edilerek başlanılır. Vücudun her yeri yıkandıktan sonra ağza ve buruna su verilerek temizlendikten sonra gusül abdesti de tamamlanmış olur. Gusül abdesti alması gereken kişi için zaman dilimi iki ezan vakti arası kadardır. Cünup olduğu andan itibaren bir sonraki vakit gelene kadar kişi abdestini almış olması gerekmetedir. Peki gusül abdesti alınmadan yemek yenir mi? Buyrun sorunun cevabına.