A101 aktüel kataloğu görücüye çıktı ve indirimler belli oldu. A101 indirim ürünleri nedir?

A101 en ucuz ve en kaliteli ürünler verme mottosuyla her hafta indirimli ürünlerini A101 aktüel katalogları çerçevesinde sunuyor. Zincir marketlere ceza yağmasından bu yana bu marketlerde indirimler daha yoğun görülmeye başlandı. Elektronikten gıdaya birçok üründe her hafta indirime giden A101, Türkiye'de en çok bayiye sahip market konumunda. 

A101 İSMİNİN HİKAYESİ

A101 şu an Türkiye'de en çok tercih edilen market konumunda. 2008 yılından beri markasını geliştiren A101'in isminin anlamı sürekli tartışma konusudur. Kamuoyundaki iddialara göre Kuran-ı Kerim'deki ticarette doğruluk ve dürüstlük hakkındaki 101. ayetten geliyor. Bazıları da giriş anlamında gelen 101 sözü üzerinden alışverişe giriş anlamına taşıdığını düşünüyor. A101'in kurucusu A101'in hiçbir anlama gelmediğini açıklamıştı.

Özellikle pandemi döneminde uyguladıkları fahiş zamlarla sık sık gündeme gelen BİM, ŞOK ve A101 gibi ucuzluk marketlerinin kapatılıyor iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

KAPANACAĞI İDDİA EDİLEN BİM VE ŞOK MARKETLERİNDE ON BİNLERCE ÇALIŞAN VAR

Devletin yaptığı incelemeler sonucunda rekabet kurallarına aykırı davrandığı tespit edilen marketlere toplamda milyarlarca lira ceza kesilmiş en büyük cezayı da BİM almıştı. Neredeyse bir milyar liraya yakın ceza uygulanan BİM’in bu cezadan sonra marketlerini kapatma kararı alabilir dedikodusu yayılmaya başlanmıştı. On binlerce çalışanı olan BİM ve ŞOK gibi marketlerin böyle bir karar almasının imkansız olduğu da paylaşılan bilgiler arasında.

BİM VE ŞOK KAPATMA KARARI ALDI BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL

Bu konuda marketlerin yöneticilerinden bir açıklama gelmese de kesinlen cezaların marketler için büyük rakamlar olmadığı görüşü hakim. Bu cezaları ödeyebilecek güçte olan marketlerin çalışma hayatına devam ettiği ve edeceği biliniyor. Hatta birden fazla lokasyonda yeni marketler açan markalar çalışmalarına tam gaz devam ediyor.