Final Fantasy XIV, 12 Nisan'da hikayesine devam edecek ve solo oyuncular için daha kolay hale gelecek. Final Fantasy XIV'ün 6.1 yaması yaklaşıyor, artık çıkış tarihi olan 12 Nisan'a ve yeni bir fragmana sahip olacak kadar yakın. En son Endwalker genişlemesinin sonundan itibaren hikayeyi devam ettiren bazı ana senaryo görevlerini gösteren fragman aşağıdadır.

Final Fantasy XIV, 12 Nisan'da hikayesine devam edecek ve solo oyuncular için daha kolay hale gelecek.
Final Fantasy XIV'ün 6.1 yaması yaklaşıyor, artık çıkış tarihi olan 12 Nisan'a ve yeni bir fragmana sahip olacak kadar yakın. En son Endwalker genişlemesinin sonundan itibaren hikayeyi devam ettiren bazı ana senaryo görevlerini gösteren fragman aşağıdadır.

Final Fantasy'de her şey çok çökmüş, onu seviyorum. Tek başına kostümler, canlı aksiyon uyarlaması yapmaya çalışan bir film stüdyosunu iflas ettirebilirdi. Ayrıca maceraları kurdeleyle birbirine bağlamış gibi görünen, sonra da onları geri göndermek için çözen patrona özellikle hayranım.

Yama 6.1, yeni ana senaryo görevleri, 24 oyunculu bir ittifak baskını, oyuncuların ev satın alabileceği yeni bir yerleşim alanı ve daha fazlasını getirecek.

En ilginç değişikliklerden biri, oyuncuların bir grup insan bulmaya ihtiyaç duymak yerine NPC arkadaşlarıyla birlikte temel oyundaki herhangi bir 4 oyunculu zindanı ve denemeyi tamamlamasına izin verecek olan 'Görev Destek Sisteminin' genişletilmesidir. Basın açıklamasında, "Cape Westwind'de yapılacak büyük revizyonlar ve sonraki görevler de erişilebilir, tek başına oyun deneyimini daha da desteklemek için planlanıyor" diyor. Destek sistemi, genişleme ve yama içeriğini de kapsayacak şekilde sunulacak.

12 Nisan'da yapılacak değişikliklerin tam listesi:

Yeni Ana Senaryo Görevleri – Yama 6.1, Warriors of Light için yeni bir bölümün başlangıcı olacak. Yeni 24 Oyunculu İttifak Baskını – Yepyeni orijinal ittifak baskın serisinin ilk bölümü olan Myths of the Realm: Aglaia, Twelve olarak bilinen tanrılar hakkında daha fazla şey öğrendikçe oyunculara meydan okuyacak.

19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı 19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı

Yeni Kabile Görevleri – 6.15 Yaması'ndan itibaren oyuncular, savaş sınıfları ve meslekler için yeni Arkasodara kabilesi görevlerini deneyimleyebilecekler.

Yeni Yerleşim Alanı– Yeni Ishgardian yerleşim bölgesi olan Empyreum'daki arsalar satın alınabilir hale gelecek . Arsa satın alma sistemine genel bir bakış ve piyango sistemi satışları için bir başlangıç ​​programı sunuldu.
Yeni Deneme: The Minstrel's Ballad: Endsinger's Aria – Oyuncular yeni bir Extreme Trial olan The Minstrel's Ballad: Endsinger's Aria ile yeni bir mücadele yaşayabilirler.

Maceracı Plakaları (Beta Sürümü) – Yeni Maceracı Plakaları özelliği ayrıntılı olarak sergilendi. Oyuncu portreleri, bir karakterin mevcut görünümü kullanılarak aydınlatma, animasyon ve kamera açılarını içerecek şekilde özelleştirilebilir ve ileride kullanılmak üzere birden fazla portre kaydedilebilir. Karakter profilleri, favori iş ve unvan, oyun tarzı tercihi, aktif oyun süreleri ve daha fazlası gibi bilgileri içerebilir.

PvP Güncellemeleri – Crystalline Conflict olarak bilinen yeni küçük ölçekli PvP içeriğiyle ilgili, yeni ödül sistemi ve PvP programı dahil olmak üzere ek ayrıntılar açıklandı. İş ayarlamaları, FFXIV Online Store'da bulunan donanımları deneme yeteneği, sistem güncellemeleri ve daha fazlasını içeren ek içerik