Fed'in 2018'den bu yana ilk kez faiz oranlarını yükseltmesi bekleniyor, piyasalar Ukrayna umutlarıyla yükseliyorİçecek üreticisi Fever-Tree ve Wagamama ile Frankie & Benny'nin restoran zincirlerinin sahibi, emtia, gaz ve elektrik fiyatlarının artması ve Ukrayna'daki savaşın işletmelerine baskı yapması nedeniyle dramatik maliyet artışları konusunda uyardı.

Fed'in 2018'den bu yana ilk kez faiz oranlarını yükseltmesi bekleniyor, piyasalar Ukrayna umutlarıyla yükseliyor
İçecek üreticisi Fever-Tree ve Wagamama ile Frankie & Benny'nin restoran zincirlerinin sahibi, emtia, gaz ve elektrik fiyatlarının artması ve Ukrayna'daki savaşın işletmelerine baskı yapması nedeniyle dramatik maliyet artışları konusunda uyardı.

Fever-Tree, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden sonra emtia fiyatlarındaki “dramatik artış”ı suçlayarak kâr kılavuzunu düşürdü. Bu yıl 69 milyon sterlinlik düzeltilmiş kârı 72 milyon sterlin olarak tahmin eden şirket, görünümünü 63 milyon sterlin ile 69 milyon sterlin arasında düşürdü. Yükselen ABD enflasyonu, Ukrayna'daki savaşın etkisi ve devam eden koronavirüs krizi ile mücadele ederken, Federal Rezerv'in 2018'den bu yana ilk kez faiz oranlarını yükseltmesi bekleniyor.

Fed'in ikili bir yetkisi var - istihdamı en üst düzeye çıkarmak ve fiyatları kontrol altında tutmak. Kısmen Fed faiz indirimleri ve büyük bir teşvik programı sayesinde, iş piyasası ve daha geniş ekonomi, pandeminin en düşük seviyelerinden etkileyici bir toparlanma kaydetti, ancak fiyatlar Şubat ayına kadar yılda %7,9 arttı - en yüksek enflasyon oranı 40 yıl içinde.
İngiltere Kilisesi, Vladimir Putin'in Ukrayna'yı işgalinden sonra Rusya ile ilişkileri kesmeme kararı nedeniyle Fransız enerji devi TotalEnergies'e baskı yapıyor .

Kilisenin emeklilik kurulu ve yatırım fonunun yöneticisi, şirketteki hisselerini yeniden gözden geçireceklerini söyledi.
Açık deniz yetkilileri AB ve İngiltere tarafından getirilen yaptırımları uygularken, Man Adası'nın uçak sicilinden Rusya ile bağlantılı en az 18 özel jet veya helikopter vuruldu.

Bir helikopter ve nihai olarak Roman Abramovich'e ait olduğuna inanılan özel jetler, doğrudan yaptırımlara tabi olmayan bir oligark olan Oleg Tinkov ve Dmitry Mazepin de dahil olmak üzere geçen hafta üç uçak kaldırıldı. Araştırmaya göre İngiltere, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimini yaygınlaştırarak ve insanların davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olacak bir kampanyayla bu yıl Rus gazı ithalatına olan tüm ihtiyacı ortadan kaldırabilir.

Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı Asgari Ücret Belli Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Bilgi kampanyaları, Covid-19 salgını sırasında insanların davranışlarını değiştirmede güçlü bir rol oynadı. Pek çok insan, konforlarında hiçbir fark yaratmayan, ancak faturaları önemli ölçüde azaltabilecek küçük değişikliklerle enerji kullanımında yapabilecekleri tasarrufun farkında değildir.
Rus oligarkları, hükümetin yüz milyonlarca sterlinlik ihracatı bloke etmesinin ardından, İngiliz şirketleri tarafından satılan arabalar, sanat eserleri ve tasarım çantalar gibi önemsiz şeylere artık erişemeyecek.

Geçen yıl, zengin Ruslar Aston Martin , Bentley ve Rolls-Royce gibi prestijli markalara sıçrarken, İngiltere firmaları Rusya'ya toplam 2,6 milyar sterlin değerinde mal sattı; en büyük dilimi 400 milyon sterlin civarında otomobillerdi.
İran'ın yarı resmi Fars haber ajansının bildirdiğine göre, İngiltere hükümeti Tahran'ın iki İngiliz-İranlı mahkumu serbest bırakmasından önce İran'a olan 530 milyon dolarlık borcunu serbest bıraktı.