Fahriye Evcen Alparslan Büyük Selçuklu'da Uludu Sosyal Medya Ayağa Kalktı Alparslan Büyük Selçuklu Akça Hatun uluduğu sahne sosyal medyanın dilinde. Espriler çok konuşuluyor. Star Tv ekranlarının sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu ekranlarda bomba gibi başladı. Barış Arduç ve Fahriye Evcen'in başrol oynadığı dizi TRT 1 ekranlarında yer aldı. Fahriye Evcen'in rol aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde uluduğu sahne sosyal medyada olay oldu. Dizide Akça hatuna hayat veren ünlü oyuncunun uluma sahnesi sosyal medyada tiye alındı. Kısa sürede çok sayıda paylaşım alan video için "Leyla'nın yurt dışından getirdiği pahalı kıyafetleri gören Necla" şeklinde Yaprak Dökümü yorumları geldi. "Herkesin içinde bir uluma aşkı varmış meğer" şeklinde yorumlara maruz kalan sahne sosyal medyada gündem oldu.

akça2

TRT 1 ekranlarında yayınlanan yeni dizi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun karakterine hayat veren ünlü oyuncu Fahriye Evcen kurtlarla iletişime geçmek için 'uluduğu' sahne sosyal medyada fena halde ti'ye alındı. Başrollerini Barış Arduç ile paylaştığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi ile yıllar sonra ekranlara dönen ünlü oyuncu dizi için özel eğitimler almıştı. At binme ve kılıç kullanma eğitimleri alan başarılı oyuncunun uluduğu sahne sosyal medyada dalga konusu hale geldi.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU FAHRİYE EVCEN KİMDİR?

4Haziran 1986 tarihinde Almanya'da dünyaya geldi. Almanya'da çocukluğunu geçiren Evcen ailesi ile o zamanlar zor dönemler geçirdi. Yedi yaşında iken Alman Neo-Naziler Solingen şehrinde Türklerin yaşadığı evleri yakmaya başlayınca Evcen'in ailesi dikkat çekmemek için evlerinin ışıklarını hep kapalı tutmuş. Türkiye'de yıldızı parlayan oyuncu Asla Unutma ve Hasret dizileri sonrası asıl parladığı dizi olan Yaprak Dökümü'nde Necla'ya hayat verdi. Ardından Yalacı Bahar, Veda, Çalışuku, Ölene Kadar, Kurt Seyit ve Şura gibi dizilerde yer aldı.

akça3

Ayrıca Cennet isimli filmde, Aşk Tutulması'nda oynadı. 2012 yılında yayınlanan başrollerinde Özcan Deniz ile yer aldığı Evim Sensin isimli filmde oynayan ünlü oyuncu Aşk Sana Benzer'de Deniz'i canlandırdı. 2017 yılında Murat Yıldırım ile Sonsuz Aşk isimli dizide başrol oynayarak Zeynep'i canlandırdı. 29 Haziran 2017'de Burak Özçivit ile evlendi. 2019'da oğulları Karan dünyaya geldi. 35 yaşındaki ünlü oyuncu son olarak Alparslan Büyük Selçuklu isimli dizide Akça Hatun'a hayat vermektedir. Ünlü oyuncu uzun zaman sonra ekranlara dönmüştür.