Exxen Leyla İle Mecnun Mecnun Kaç Yaşında Ali Atay Nereli Hangi Dizilerde Oynadı? Exxen Leyla ile Mecnun dizisinin Mecnun'u Ali Atay evli mi, çocuğu var mı? Exxen Leyla ile Mecnun hakkında merak edilenleri sizler için derledik. 3 Eylül tarihinde izleyicilerle buluşan Leyla ile Mecnun Exxen platformlarında yayınlanmıştı. Başrollerinde Ali Atay, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Osman Sonant ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın yer aldığı Leyla ile Mecnun yeni sezonu ile izleyiciyi etkilemişti. Leyla ile Mecnun dizisi 8 yıl sonra orijinal kadrosu ile ekranlara dönmüştü. Efsane dizi Exxen platformunda yeni sezonu ile yer alırken dizinin yeni Leyla'sı Deniz Işın olmuştu. 

Acun Ilıcalı'nın dijital platformu olan Exxen'de yeni bölümleri ile yayınlanmaya başlamıştı. Leyla İle Mecnun aynı hastanede aynı gün dünyaya gelen iki bebeğin beşik kertmesi olmasını ve yıllar sonra Mecnun'un ailesinin durumu anlatıp kızı istemeye gitmesi konu alınır. Mecnun ilk başta bu durumu kabullenmez ama Leyla'yı görür görmez aşık olur. Dizide şu ana kadar Ezgi Asaroğlu, Müge Boz, Zeynep Çamcı ve Melis Birkan olmak üzere dört tane Leyla vardı. Exxen platformunda yayınlanan yeni sezonda ise Leyla karakterine Deniz Işın hayat veriyor. 

ali2

Mecnun'un rüyasında gördüğü kız olan Leyla daha sonra nişanlısı ile beraber İskender'in evine talip olur. Mecnun'un karşısına da bu şekilde çıkar. Kendinde kaybolan Mecnun 8 yıllık aradan sonra kendine gelir. Mahalleye dönen Mecnun'un mahallesi eskisi gibi değildir. Evinde bile tanıdık insanlar yoktur. Mecnun mahalleyi bir araya getirmek için seferber olur. Bu maceraya ister istemez Leyla da dahil olacaktır. Peki dizinin başrolü Mecnun kimdir? Leyla ile Mecnun dizisinin Mecnun'u Ali Atay nereli?

ALİ ATAY KİMDİR?

20 Nisan 1976 tarihinde Rize'de dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Ünlü oyuncu Ali Atay Artık Çok Geç, Kırlangıç, O Şimdi Mahkum, İyi Seneler Londra, Vay Arkadaş, Ayla, Nuh Tepesi, Türk İşi Dondurma, Cinayet Süsü filmlerinde yer almıştır.

İkinci Bahar, 7 Numara, Aşkım Aşkım, Cemile, Çınaraltı, Şansa Bak, Hayat Kavgam, Eşref Saati, Yapma Diyorum, Ben de Özledim, Gönül Ferman Dinlemiyor, Mutlu Ol Yeter, Son Yaz isimli dizilerde yer almıştır. 2008 yılında Ebru Cansız'la evlendi. 2013 yılında ayrıldı.

2019 yılında ise ünlü oyuncu Hazal Kaya ile dünya evine girdi. Fikret Ali adında bir oğlu vardır. Ali Atay oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmektedir.