Exxen Leyla İle Mecnun Aksakallı Dede Kaç Yaşında Köksal Engür Hangi Dizilerde Oynadı? Leyla ile Mecnun dizisi Aksakallı Dede nereli?

Exxen Leyla İle Mecnun Aksakallı Dede Kaç Yaşında Köksal Engür Hangi Dizilerde Oynadı? Leyla ile Mecnun dizisi Aksakallı Dede nereli? 

Exxen platformunun yeni sezonu merakla beklenen dizisi Leyla İle Mecnun hakkında araştırmalar sürüyor. 3 Eylül tarihinde izleyicilerle buluşan Leyla ile Mecnun Exxen platformlarında yayınlanmıştı. Başrollerinde Ali Atay, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Osman Sonant ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın yer aldığı Leyla ile Mecnun yeni sezonu ile izleyiciyi etkilemişti. Leyla ile Mecnun dizisi 8 yıl sonra orijinal kadrosu ile ekranlara dönmüştü. Efsane dizi Exxen platformunda yeni sezonu ile yer alırken dizinin yeni Leyla'sı Deniz Işın olmuştu. 

Acun Ilıcalı'nın dijital platformu olan Exxen'de yeni bölümleri ile yayınlanmaya başlamıştı. Leyla İle Mecnun aynı hastanede aynı gün dünyaya gelen iki bebeğin beşik kertmesi olmasını ve yıllar sonra Mecnun'un ailesinin durumu anlatıp kızı istemeye gitmesi konu alınır. Mecnun ilk başta bu durumu kabullenmez ama Leyla'yı görür görmez aşık olur. Dizide şu ana kadar Ezgi Asaroğlu, Müge Boz, Zeynep Çamcı ve Melis Birkan olmak üzere dört tane Leyla vardı. Exxen platformunda yayınlanan yeni sezonda ise Leyla karakterine Deniz Işın hayat veriyor. 

Mecnun'un rüyasında gördüğü kız olan Leyla daha sonra nişanlısı ile beraber İskender'in evine talip olur. Mecnun'un karşısına da bu şekilde çıkar. Kendinde kaybolan Mecnun 8 yıllık aradan sonra kendine gelir. Mahalleye dönen Mecnun'un mahallesi eskisi gibi değildir. Evinde bile tanıdık insanlar yoktur. Mecnun mahalleyi bir araya getirmek için seferber olur. Bu maceraya ister istemez Leyla da dahil olacaktır. Peki dizinin Aksakallı dedesi kimdir? Leyla ile Mecnun Köksal Engür kaç yaşında?

leyla3-1

Kısmetse Olur Cansel'in Estetiksiz Hali Şok Etti Kısmetse Olur Cansel'in Estetiksiz Hali Şok Etti

KÖKSAL ENGÜR KİMDİR?

5 Mart 1946 tarihinde Kars'da dünyaya geldi. Daha çocukluk yaşlarında TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati programında kısa radyo tiyatrolarında yer aldı. Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 1969 yılında mezun olmuştur. Birçok devlet tiyatrosunda çalıştı.

Tek Kişilik Şehir, Midas'ın Kulakları, Keşanlı Ali Destanı, Yusuf ile Menofis, Pir Sultan Abdal, Olacak O Kadar, Kumarbaz'ın Seçimi, Ördek Muhabbetleri, Altın Ejderha gibi tiyatro oyunlarında yer almıştır.

KÖKSAL ENGÜR PROJELERİ

Kırmızı Oda   Turan  2021
Kaçın Kurası   Ferdi'nin Dedesi   2016
Şahane Damat   Remzi Dede   2016
Beş Kardeş   Osman Amca  2015
Unutursam Fısılda   2014
Oflu Hoca'nın Şifresi   Ali Osman   2014
Analı Oğullu   Kadim   2014
Ben de Özledim   Köksal Engür   2013
Sen Kimsin?   İsmail   2012
Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi   
Leyla ile Mecnun   Ak sakallı Dede 
Deli Saraylı   Cezzar Paşa   2010
Kurtlar Vadisi   Gladio   2009
Güneşin Oğlu   2008   
Dudaktan Kalbe   2007
Beş Vakit   2006
Sağır Oda   2006
Dolunay   2005
Dayı   2004
Kadirşinas   2004
Korkuyorum Anne   2004
Yıldızların Altında   2002
Zerda   2002
Karanlıkta Koşanlar   2001
Vizontele   2000
Sevgilim İstanbul   1999
Dış Kapının Mandalları   1998
Keşanlı Ali Destanı   1988