Epic, iki haftalık Fortnite gelirlerini Ukrayna yardımına bağışlıyor. Fortnite'ın yeni sezonu bugün başlıyor ve geliştirici Epic, ilk iki haftadan elde ettiği tüm geliri Ukrayna ile ilgili insani yardım çabalarına bağışlayacak . Eylem 20 Mart - 3 Nisan arasında sürecek ve oyundaki tüm "gerçek parayla satın alımları", yani satın alınan V-dolar, abonelikler, hediyeli savaş biletleri ve belirli kozmetik paketleri içerecek.

Epic, iki haftalık Fortnite gelirlerini Ukrayna yardımına bağışlıyor. Fortnite'ın yeni sezonu bugün başlıyor ve geliştirici Epic, ilk iki haftadan elde ettiği tüm geliri Ukrayna ile ilgili insani yardım çabalarına bağışlayacak . Eylem 20 Mart - 3 Nisan arasında sürecek ve oyundaki tüm "gerçek parayla satın alımları", yani satın alınan V-dolar, abonelikler, hediyeli savaş biletleri ve belirli kozmetik paketleri içerecek. (Epic, " Fortnite'da V-Bucks kullanımı gerçek parayla satın alınmadığı için dahil edilmeyecektir.) İki haftalık zaman aralığında kullanıldıkları sürece perakende hediye kartı satın alımlarını da içerecektir.

İlk iPhone 14 Kalıpları, Göreceli Kasa ve Kamera Tümsek Boyutlarını Gösteriyor İlk iPhone 14 Kalıpları, Göreceli Kasa ve Kamera Tümsek Boyutlarını Gösteriyor

Çabanın bir parçası olarak, Microsoft da "bu süre zarfında net gelirlerini Fortnite için taahhüt edecek, böylece Ukrayna halkına daha fazla yardım alabiliriz." Fonlar Direct Relief, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu ve Dünya Gıda Programı gibi birkaç farklı kuruluşa bağışlanacak. Geliştirici, "önümüzdeki haftalarda" daha fazla desteklenen kuruluş ekleyeceğini söylüyor.

Epic, bu kuruluşlara mümkün olduğunca hızlı bir şekilde para göndereceğini söylüyor. İşlemin nasıl işlendiğine bağlı olarak biraz zaman alabilen, platformumuzdan ve ödeme ortaklarımızdan gerçek fonların gelmesini beklemiyoruz. İşlemler rapor edildiğinde, bunları günlüğe kaydedeceğiz ve fonları birkaç gün içinde insani yardım kuruluşlarına göndereceğiz.”

Haber, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından oyunla ilgili diğer çabaların insani yardım için milyonlarca dolar toplamayı başarmasıyla geldi. Itch.io'daki bir bağımsız oyun paketi bu ayın başlarında 6 milyon dolardan fazla para topladı ve Ukrayna odaklı bir Humble Bundle şimdiden 9 milyon doları aştı.

Fortnite'ın yeni sezonu bugün daha sonra başlıyor ve geçen Aralık ayında yepyeni bir bölümü başlatan dramatik bir olayı takip ediyor.

NFT'leri kavramak zor olabilir. Değiştirilemez bir jeton ne halttır? Dünyanın çoğu ne olduklarını veya nasıl çalıştıklarını anlamakla uğraşırken, bir şirket dünyadaki en başarılı NFT pazarı olarak liderliği ele geçirdi. Şimdi 13 milyar doların üzerinde bir değere sahip bir şirket olan OpenSea nasıl oldu - milyar! - NFT'leri alıp satmak için fiili pazar haline mi geleceksiniz? Verge'den Russell Brandom açıklıyor.