El Kızı Hangi Kitaptan Uyarlandı El Kızı Kitabı Fox Tv'nin yeni dizisi El Kızı hangi kitaptan uyarlandı, El Kızı sonunda ne oluyor? El Kızı oyuncuları Detaylar kamumanset.com'da

Kamu Manset - El Kızı Hangi Kitaptan Uyarlandı El Kızı Kitabı Fox Tv'nin yeni dizisi El Kızı hangi kitaptan uyarlandı, El Kızı sonunda ne oluyor? El Kızı oyuncuları Detaylar kamumanset.com'da.. Ekranların yeni dram dizilerinden El Kızı hangi romandan uyarlandı? Fox Tv dizisinin yeni dizisi El Kızı uyarlama mı? Başrollerinde Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş, Münir Can Cindoruk, İsmail Ege Şaşmaz ve Sedef Avcı'nın yer aldığı FOX TV'nin yeni dizisi El Kızı dizisi bu akşam yeni bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. 

el2-2

Bir öğretmen kızı olan Ezo annesinin vefatının ardından zalim bir baba ve babaannesi ile beraber yaşayarak büyümüştür. Babaannesi de oldukça sert olan Ezo sevgisiz bir çocuk olarak büyümüştür. Sürekli ezilen ve itilip kalkılan bir çocuk olmaya alışan Ezo büyüyüp genç ve güzel bir kadın haline gelir. Bu zamana kadar birçok zorluk yaşayan genç kadının hikayesinin konu alındığı dizide Ezo karakterine Sevda Erginci hayat vermektedir. Resul'ü Fikret Kuşkan canlandırırken Cavidan karakterine Perihan Savaş hayat vermektedir. Dizinin Harun'u ise İsmail Ege Şaşmaz'dır. Peki izleyicinin sevdiği yeni dizi hangi kitaptan uyarlama? El Kızı gerçek bir olaydan mı uyarlandı? İşte Fox Tv'nin yeni dizisi El Kızı hakkında merak edilenler.

EL KIZI DİZİSİ UYARLAMA MI?

El Kızı dizisi aynı adı taşıyan romandan uyarlama gibi görünse de kitabın bire bir uyarlaması değil. El Kızı kitabın devam öyküsü olma yolunda. Fox Tv'nin yeni dizisi El Kızı dizisi Orhan Kemal'in yazdığı Ezo'nun hayatta kalma ve gemileri yakma mücadelesini konu alan kitabın dizisi 1966 yılında film versiyonu olarak çekilmişti. Başrolünde Türkan Şoray yer almıştı. 1960 yılında Orhan Kemal tarafından yayınlanan El Kızı kitabı döneminde büyük başarı elde etmişti.

Kardeşlerim 74. Bölüm Fragmanı Leyla Ölecek Mi? Kardeşlerim 74. Bölüm Fragmanı Leyla Ölecek Mi?

el-2

Yeni dizi El Kızı, Türkiye' nin Muğla ilinin Ula ilçesinde çekilmektedir. Başarılı dizi 23 Ekim 2021 tarihinden itibaren Cumartesi günleri saat 20:00 de Fox Tv ekranlarında yerini almaya başladı. Başarılı dizi, NTC Medya yapımı ile Mehmet Yiğit Alp' in yapımcılığını yapıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise, Feride Kaytan oturuyor. Dizinin senaryosunu ise Hilal Yıldız yazıyor. El Kızı yeni bölümüyle bu akşam Fox Tv ekranlarında..