El Kızı Zeliha Kaç Yaşında Nereli Sedef Avcı Hangi Dizilerde Oynadı Sedef Avcı nereli, hayatı

Kamumanset.com - El Kızı Zeliha Kaç Yaşında Nereli Sedef Avcı Hangi Dizilerde Oynadı Sedef Avcı nereli, hayatı.. Fox Tv ekranlarının sevilen dizisi El Kızı dizisi Fox Tv'de bomba gibi başladı.  Başrollerinde Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş, Münir Can Cindoruk, İsmail Ege Şaşmaz ve Sedef Avcı'nın yer aldığı FOX TV'nin yeni dizisi El Kızı dizisi bu akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. İzleyiciler Elkızı oyuncuları kim olduğunu merak ediyor. Peki dizide Zeliha karakterine hayat veren Sedef Avcı kimdir, kaç yaşındadır?

sedef3

Kardeşlerim Leyla Öldü Mü Nazlı Çetin Diziden Ayrılıyor Mu? Kardeşlerim Leyla Öldü Mü Nazlı Çetin Diziden Ayrılıyor Mu?

Bir öğretmen kızı olan Ezo annesinin vefatının ardından zalim bir baba ve babaannesi ile beraber yaşayarak büyümüştür. Babaannesi de oldukça sert olan Ezo sevgisiz bir çocuk olarak büyümüştür. Sürekli ezilen ve itilip kalkılan bir çocuk olmaya alışan Ezo büyüyüp genç ve güzel bir kadın haline gelir. Bu zamana kadar birçok zorluk yaşayan genç kadının hikayesinin konu alındığı dizide Ezo karakterine Sevda Erginci hayat vermektedir. Resul'ü Fikret Kuşkan canlandırırken Cavidan karakterine Perihan Savaş hayat vermektedir. Dizinin Harun'u ise İsmail Ege Şaşmaz'dır. Peki dizide Zeliha karakterine hayat veren Sedef Avcı kimdir, kaç yaşında? Sedef Avcı nereli, hangi dizilerde oynadı?

SEDEF AVCI KİMDİR?

22 Ocak 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü mezunu olan Sedef Avcı, Gaye Sökmen Ajansı'na bağlı olarak mankenlik yapmıştır. 1997 Elite Model Look birincisidir. İlk kez Böyle Mi Olacaktı dizisinde yer alarak oyuncu olarak televizyonlarda yer aldı. Ardından Yanık Koza, Menekşe ile Halil, Yaprak Dökümü, Ezel, Umut Yolcuları, Arka Sokaklar, Mazi Kalbimde Yaradır, Esir Şehrin Gözyaşları, Boynu Bükükler, Çember, Evlat Kokusu, Mehmet Bir Cihan Fatihi, Payitaht Abdülhamid adlı dizilerde yer aldı.

sedef2

Hayattan Korkma adlı filmde Kardem'i canlandıran Sedef Avcı Romantik Komedi filminde Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan, Cemal Hünal gibi isimlerle başrol oynadı. Seride Esra'yı canlandırdı. İkinci Romantik Komedi filminde de yer aldı. 2015 yılında vizyona giren Aşk Olsun filminde Pınar'ı canlandırdı. Başarılı oyuncu Sedef Avcı Kıvanç Kasabalı ile 2005 yılında evlendi. 2013 yılında oğulları Can dünyaya geldi.