Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?Ödemesi Nasıl Yapılır?

Acil ihtiyaçlarda insanlar tarafından en çok kullanılan nakit çekim işlemlerinden birisidir. Tamamen kredi kartı üzerinden sağlanabilen ve her bankanın vermemiş olduğu taksitli avans çekimi bir çok bankada yer aldığı görülmektedir.

EKONOMİ 08.11.2020, 16:35 11.11.2020, 01:17 Pinar
Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?Ödemesi Nasıl Yapılır?

Acil ihtiyaçlarda insanlar tarafından en çok kullanılan nakit çekim işlemlerinden birisidir. Tamamen kredi kartı üzerinden sağlanabilen ve her bankanın vermemiş olduğu taksitli avans çekimi bir çok bankada yer aldığı görülmektedir. Tamamen kişilerin bankacılık itibarına göre sağlanan işlemlerde yapılacak olan nakit çekimlerinin taksitlendirilmesinde ki husus tamamen bankanın küçük faiz oranı karşılığında kar marjı elde, ederek kişiye yardımcı olmaktan ibarettir. Bu sebeple kişilerin yapabilecekleri nakit çekimi bankanın karta tanımlamış olduğu limite bağlı olarak sağlanabilmektedir. Kart limitinde ki tutara kadar yapılabilecek nakit avans çekimlerin taksite dönüştürülebilmesi ve akabinde 2 ila 9 taksit şeklinde ödenebilmesi mümkün kılınmıştır. Taksitli avansların faiz oranı nakit çekime göre doğal olarak daha farklıdır. Nakit çekimde çekilecek tutarın %1’ine kadar faiz oranı alınabilirken yapılacak 9 aylık taksitlik avans çekiminde ki faiz oranı %10’a kadar çıkabilmektedir.

Küçük tutarlar için bankadan kredi çekmekten daha avantajlı hale gelen taksitli nakit avans çekiminde, kart limitine bağlı olmak üzere anında para çekebilirsiniz. Zaman açısından ve hızlı işlem açısından en önemli işlemler arasında yer almasının sebebi herhangi bir imza derdi olmaması, kredi alma gibi bir zorluğun içerisinde yer almamakla ilgili bir durumdur. Kişilerin daha rahat paraya çevirebilme işlemlerinde sıklıkla uygulanan kredi kartından daha yüksek miktarlar içerisinde taksitli avans almak için kredi kartınıza karşı aykırı davranış içerisinde bulunmayın. Ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız halinde kredi kartı limitini de doğrudan arttırabileceğiniz gibi bu konuda daha yüksek miktarlarda taksitli nakit avans çekebileceksiniz. Bir çok elektronik aletlerin kredi kartıyla istenen vade içerisinde alınamaması ciddi problem yaratırken ilgili taksitlik avans çekimiyle istediğiniz bir çok elektronik aletleri alabilirsiniz. Özellikle cep telefon satışlarında kişilerin yaşadığı problemli konular arasında yer alan ödemelerin belirlenen vadelere bölünememesi konusudur. Bu durumda kişiler kredi kartı limitine bağlı olmak üzere yapacakları tek çekim veya taksitli nakit avans çekimiyle daha rahat cep telefonu sahibi olabilecektir.

Yorumlar (0)