Son Dakika

Sodexo, Ticket, Multinet, Winwin Yemek Kartlarını Nakite Çevirme Nasıl olur?

İş yerleri çalışanlarına Sodexo, Ticket, Multinet, Winwin gibi yemek kartları imkanı sunmaktadır. Bu kartların asıl amacı kişilerin iş yerlerinde yiyecek oldukları öğle yemeklerinin parasını karşılamaktadır.

EKONOMİ 08.11.2020, 14:37 11.11.2020, 01:17 Pinar
Sodexo, Ticket, Multinet, Winwin Yemek Kartlarını Nakite Çevirme Nasıl olur?

İş yerleri çalışanlarına Sodexo, Ticket, Multinet, Winwin gibi yemek kartları imkanı sunmaktadır. Bu kartların asıl amacı kişilerin iş yerlerinde yiyecek oldukları öğle yemeklerinin parasını karşılamaktadır. İşverenler, çalışanlarının maaş günlerinde Sodexo, Ticket, Multinet, Winwin gibi yemek kartlarına da yemek parasını yüklemektedir. Bu kartlara günlük yemek parası ücreti, bir aylık olarak toplu olarak yüklenmektedir.

Bu kartların alınması için kredi notu gibi prosedürlere gerek duyulmamaktadır.

Yemek Kartlarının Kullanımı

İşverenler, çalışanlarına sundukları yemek kartlarını sadece öğle yemeklerinin parasını karşılaması için sunmaktadır. Bu kartların iş yeri günlük öğle yemeği için ne kadar uygun görüyorsa o miktarda günlük harcama yapılması gerekmektedir. Çünkü kartların içerisinde bulunan para miktarı günlük yemek paralarının toplu yatırılmış halidir.

Yemek Kartlarının Nakite Çevrilmesi

Sodexo, Ticket, Multinet, Winwin gibi yemek kartları birçok iş yerinde çok sayıda kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kartlar sadece belirli başlı restoran, kafe gibi alanlarda geçerli olmaktadır. Yemek kartları, kredi notu öğrenme gibi işlemlere gerek yoktur. Bu yemek kartları kredi kartlarından farklı olarak çalışmakta, bir nevi banka hesap kartı gibi düşünülmektedir.

Yasal bir işlem olmasa da kişiler, yemek kartlarını nakit paraya çevirmeyi tercih etmektedir. Özellikle maddi açıdan sıkıntıda olan kişiler bu yönteme sıklıkla başvurmaktadır.

Büyük Kentlerde Yemek Kartının Nakite Çevrilmesi

Büyük şehirlerde diğer yerleşim yerlerine göre yemek kartlarının nakte çevrilmesi daha sık rastlanan bir işlemdir. Bunun bir sebebi de bu tür kartların diğer alışverişlerde de geçerli olmasından kaynaklanmaktadır. Yemek kartlarını Nakite çevirmek için öncelikle bu yemek kartlarının anlaşmalı olduğu bir firma bulmalısınız. Birçok büyük marketin yemek kartı şirketleri ile anlaşması bulunmaktadır. Yemek kartları kredi kartı sorgulama işlemi yapılmadan alınmasının yanı sıra farklı özelliklere sahiptir. Bazı kartlar normal alışverişlere de izin vermektedir.

Süpermarketlerde Yemek Kartını Nakit Paraya Çevirme

Süpermarket gibi yemek kartları ile anlaşması bulunan kurumlar, %10’a kadar komisyon alarak, yemek kartının içerisinde bulunan parayı nakte çevirmektedir Bu işlemi yapan kişiler, bu işlemi yaptıklarını açıkça belirtmemektedir. Yasal bir işlem olmadığı için siz birebir iletişime geçerek bu işlemi yapan firmaları bulabilirsiniz. Alt ve üst limit bulunmadan bakiyenizi içinden komisyon alarak nakit paraya çevirmektedir.

Yorumlar (0)