Kredi kartı borç kapatma kredisi nasıl alınır ?

Bankalar müşterilerine hem kendi bankalarında olan hem de diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarını kapatabilecekleri kredi ürünleri sunmaktadır. Kredi kartı borcu kapatma kredisi yardımı ile bütün kredi kartı borçlarınızı kapatarak yalnızca krediye ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı borç kapatma kredisi nasıl alınır ?

Kamumanset.com - Kredi kartı borç kapatma kredisi nasıl alınır ? Bankalar müşterilerine hem kendi bankalarında olan hem de diğer bankalarda olan kredi kartı borçlarını kapatabilecekleri kredi ürünleri sunmaktadır. Kredi kartı borcu kapatma kredisi yardımı ile bütün kredi kartı borçlarınızı kapatarak yalnızca krediye ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı borcu kapatma kredisi herkese verilmekte mi?

Kredi kartı borcu kapatma kredisi ilk bakılınca tüm kredi kartı borçlarını kapatabileceğimiz bir kredi benzeri görülmekte.

Ne yazık ki bankaların müşterilerine sunduğu bu kredi bu kadar basit onaylanmamaktadır. Bankalar bu tür borç kapatma kredilerinde her zaman ki gibi kredi risk puanınızı göz önünde bulundurmakta. Bu yüzden kredi kartı borçlarınız yüzünden kredi puanınızda düşüşlerin gerçekleşmemesi gerekmektedir.

Bu kredi ürününden yararlanmak için ön görüşen bazı şartlar olmaktadır. Bu şartlardan bir tanesi kredi kartı borcunuzun takibe düşmemiş olmasıdır. Takibe düşen kredi kartı borcu için bu tür krediler çekmezsiniz. bununla beraber kredi kartı ödemelerinizi geç yapıyorsanız bu da bir sorun demektedir. Siz geç ödeme yaptıkça kredi puanınızda düşmeler olacaktır. Bu düşmeler sonucunda kredi kullanabilme olasılığınız azalacaktır. Bu iki durum haricinde ise borç kapatma kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Hangi durumlarda bu krediye ihtiyaç olunduğunu merak ediyorsanız, şayet sizin kredi kartı borcunuz varsa ve sırf asgarisini ödeyebiliyorsanız bu hal kredi puanınızı aşırı derecede olumsuz etkilemeyecektir. Bu sebepten dolayı günü geçmeden ödeyeceğiniz asgari tutarlar sizin kredi kullanabilecek kadar kredi puanınızın oluşmasını sağlayacaktır. Bankalar da bu durumda kredinizi onaylayacaktır.ayrıca bir kaç bankaya ait kredi kartı kullanıyorsanız ve kredi faizleri size uygun geliyorsa bütün borçlarınızı bir kredide toplayarak kredi kartlarınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede sırf kredinizi ödersiniz ve başka bir yere borcunuz kalmaz.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 15:53

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER