Kredi Kart Aidatı Yıllık İstenen Ücret Nasıl geri alınır itiraz edilir?

Kredi Kart Aidatı Yıllık İstenen Ücreti Geri Alma İtiraz Etme Yöntemi

Kredi Kart Aidatı Yıllık İstenen Ücret Nasıl geri alınır itiraz edilir?

Kamumanşet.com - Kredi Kart Aidatı Yıllık İstenen Ücret Nasıl geri alınır itiraz edilir? Kredi Kart Aidatı Yıllık İstenen Ücreti Geri Alma İtiraz Etme

1- Bankanızın alıcı hizmetlerini arayarak, kesilen kart aidatını ödemesi yapmak istemediğinizi ve bunun geri verilmesini ilgi edin.

2- Bu kez bankanın hem genel müdürlüğüne, hem de şubenize dilekçe gönderin. Dilekçeyi iadeli taahhütlü gönderirseniz alan insanın imzası da elinize gelecektir.

3- Dilekçeye karşın hâlâ kredi kartı aidatınız ödenmemişse yasa alternatifini yahut bankayla görüşme alternatifini seçeceksiniz.

Bankanızı tekrar arayarak ,`aidatı ödemezlerse kartı iptal edeceğinizi` söyleyebilirsiniz. Bu, çoğunlukta sıkıntısı çözüyor. Bankalar ya aidatı veriyor yahut sizinle pazarlığa başlıyor.

4- bütün bunlara rağmen aidatınızı hâlâ alamadınız ve sizden kesilmeye devam ediyorsa, bu defa bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlığın hakem heyetlerine gidebilirsiniz.

5- Hakem heyetlerindeki ödenti davalarının çoğunu tüketiciler kazanıyor. Banka, itirazını tüketici mahkemelerine yapıyor. Buradan da genellikle tüketiciler lehine karar çıkıyor

6- şayet kredi kartınız eski ve on yıllık kadarsa, Yargıtay 13. yasa Dairesi`nin son kararı gereğince geriye dönük bütün aidatlarınızı isteme hakkınız da var.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 15:10

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER