Kimlikle Başvuran Vatandaşımıza Karşılıksız 2100 TL Para Hemen Başvurun

Kamumanset.com - Kimlikle Başvuran Herkese Sorgusuz Karşılıksız 2100 TL Para Hemen Başvurun Son Dakika Devletten Nüfus Cüzdanı İle Başvuran Herkese Karşılıksız 2100 TL Para Nüfus Cüzdanı İle Başvuran Herkese Karşılıksız 2100 Tl Para Devletten emekli olmayanlar için yapacağı ödeme gündemde en merak edilenlerin arasında. Peki henüz emekli olmayan vatandaş ne kadar alacak?

Kimlikle Başvuran Vatandaşımıza Karşılıksız 2100 TL Para Hemen Başvurun

Kamumanset.com - Yıllar boyu çalışıp sigorta primleri ödeyen ama henüz emekli olamayan vatandaşlar için devlet 2100 tl vereceğini açıkladı. Geçen günlerde merak edilen soru cevaplandı.

Devletin 2 bin 100 tl emekli olmayan vatandaşlar için ödemeyi nasıl yapacağı araştırılmaya devam ediliyor. T.C kimlik numarası ile başvurulması gereken 15 yıl boyunca sigorta primlerini yatırmasına rağmen diğer şartlar uyum sağlamadığından emkeli olmayan bireyler için devlet destek vermeye karar verdi. 

Şartlara uyum sağlandığı sürece emekli olmayan vatandaşlara devlet tarafından para verilecek. Devletin yıllarca prim ödeyen yaşlılar için destek paketi 2100 tl.

TBMM'de gündeme gelen ve karara bağlanan konu sebebiyle 15 yıl boyunca sigorta prim ödemelerini sağlayan ancak diğer şartlar uymadığı için emekli olamayan vatandaşlar para alabilecek. 10 yıl 3652 gün SSK prim ödemesinin yapılması gerekiyor. 

Yıllarca prim ödemiş olan vatandaşların 3 ayda bir olmakla beraber hesaplarına para yatırılacak. Devletin emekli olamayanlar için desteği. Peki başvuruyu kimler yapabilecek? Nereden ve nasıl başvuru yapılacak?

Destekten yararlanmak isteyen vatanşların, şartları sağladığı takdirde 3 ayda bir yapılacak olan desteğe hak kazanacaklar. 3 ayda bir kere 2100 tl ödeme almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların emekli olmama şartı isteniyor. Başvuru yapacak olan vatandaşların şartları sağladığı sürece ikamet ettiği il ya da ilçe de yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğüne müracat etmesi gerekiyor. Başvuruları bireylerin kendileri yapmaları önemli unsurlar arasında bulunuyor. Böylelikle devlet tarafından verilen 2100 TL ödemeyi almayı hak edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 01:09

athena

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 9 ay Önce

güzel bir teklif

SIRADAKİ HABER