Kara Listedekiler Kredi Alabilir Mi ?

Kamumanset.com - Kara Listedekiler Kredi Alabilir Mi ? Bankaların kredili ürünlerinden yararlandıktan sonra ödemelerinde sorunlar çıkan ve kara listeye alınanlar banka ürünlerinden yararlanma meselesi için büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu insanlar borçlarının tamamını kapatsalar bile uzun bir süre kara listeden çıkamamaktadır. Bu bir hale karşın kara listedekilere kredi sağlayan bankaların olup bulunmadığı merak edilmektedir.

Kara Listedekiler Kredi Alabilir Mi ?

Kamumanşet.com- Kara Listedekiler Kredi Alabilir Mi ? Bankaların kredili ürünlerinden yararlandıktan sonra ödemelerinde sorunlar çıkan ve kara listeye alınanlar banka ürünlerinden yararlanma meselesi için büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu insanlar borçlarının tamamını kapatsalar bile uzun bir süre kara listeden çıkamamaktadır. Bu bir hale karşın kara listedekilere kredi sağlayan bankaların olup bulunmadığı merak edilmektedir.

Kara liste, Kredi Kayıt Bürosu sebebi ile tutulur. eğer kara listeye girmişseniz bu KKB tarafından başka bankalara bildirilir. Siz bankaya kredi başvurusu yaptığınızda banka kredi sicil raporunuzu çıkarır ve sizin kara listede de olup olmadığınızı anlar. memleketimizde çoğu banka kara listede olanlara kredi vermemektedir.

Bu nedenden dolayı de çoğu şahıs kara listeye girdikten sonra tekrardan kredi kullanmayı düş dahi etmez.

Kara listede olunmasına rağmen kredi kullanılıp kullanılmaması ise tamamen bankaya bağlıdır. Banka kredileri kendi içerisinde onaylar ve özgürce herkese kredi verebilirler. Bu sebepten şayet banka isterse kara listede olanlara da kredi verebilmektedir. Tabi bu yazıldığı bunun gibi kolay değildir. Banka bu durumda büyük ihtimal çok aşırı ağır şartlar altında kredi sunacaktır. Böyle bir şansınız olsa bile kredi ödeme planını iyi hesaplamalısınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 15:09

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER