Kamuya İlköğretim Mezunu Personel Alımı Başlıyor 2020

Kamumanset.com sitesi olarak sizler için Kamuya ilköğretim mezunu personel alımı başvuruları başlıyor! 2020 kamu personel alım ilanları ile devam ediyor. Peki ilköğretim mezunu personel alımı ne zaman gerçekleşecek? KPSS şartı var mı? Personel alımı şartları açıklandı mı?

Kamuya İlköğretim Mezunu Personel Alımı Başlıyor 2020

Kamumanset.com sitesi olarak sizler için Kamuya ilköğretim mezunu personel alımı başvuruları başlıyor! 2020 kamu personel alım ilanları ile devam ediyor. Peki ilköğretim mezunu personel alımı ne zaman gerçekleşecek? KPSS şartı var mı? Personel alımı şartları açıklandı mı?

Efsane
Efsane
01 Haziran 2020 Pazartesi 21:38
Kamuya İlköğretim Mezunu Personel Alımı Başlıyor 2020

İŞKUR personel alımlarını organize etmeye devam ediyor. Türkiye’de birçok işsiz vatandaş İŞKUR ve kurumlar aracılığı ile ilan edilen personel alımlarını takip ediyor. Sürekli gerçekleşen kamu personel alımı ilanlarını sizler için yayınlamaya devam ediyoruz.

KPSS ŞARTI YOK!

Kamu personeli alımı ilanları yayınlanmaya devam ettikçe binlerce iş arayan vatandaş ilgili şartları merak ediyor. Türkiye’nin en personel alımı ve iş duyurularını organize eden İŞKUR yeni istihdam duyurularını yapmayı sürdürüyor.

Son yayınlanan kamuya personel alımı ilanları ile ilgili en az ilköğretim mezunu kişilerin başvurabileceği ve kpss şartı aranmayacak başvuruları ilgililer için yayınlamayı sürdüreceğiz.

KPSS şartı olmaması sebebiyle bu ilana çok sayıda başvuru olması bekleniyor. Siz de KPSS puanı olmadan kamuya personel alımı takip etmek istiyorsanız kamu özel yayınlarımızı takip edebilirsiniz.

Son yıllarda giderek daha popüler gelen kamuya personel alımı birçok insanın dikkatini çekmeye devam ediyor. Devlet dairelerinde yer almak   isteyen vatandaşlar personel alımı ilanlarının yanı sıra özellikle kamuya personel alımı ilanlarını takip ediyorlar.

Personel alımları ile ilgili en son gelişmeleri web sitemiz üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.

Kamuya Personel Alımı İlanı

Son olarak Düziçi Belediye Başkanlığı tarafından bir personel alımı gerçekleşeceği ilan edildi. Yayınlanan duyuruya göre kpss şartı olmadan ilköğretim mezunlarının başvurabileceği ilanın şartları şu şekilde;


TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

  1. İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
  2. Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
  3. İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
  4. Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.
  5. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.
  6. Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.
  7. Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  8. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
  9. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
  10. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

1- ARAZİDE ÇALIŞMAYA ENGEL DURUMU BULUNMAMAK.

2- İLKÖĞRETİM LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNLARI KURAYA KATILMAK ŞARTI İLE BAŞVURU YAPABİLECEKLERDİR.

Son Güncelleme: 01.06.2020 21:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.