Findeks kredi notu nasıl yükseltilir?

Bu yazımızda kredi notunuzu nasıl yükselteceğiniz hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Ancak bundan önce Findeks’ in tanımını yapalım.

Findeks kredi notu nasıl yükseltilir?

Bu yazımızda kredi notunuzu nasıl yükselteceğiniz hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Ancak bundan önce Findeks’ in tanımını yapalım.

Findeks, Kredi Kayıt Bürosuna bağlı olarak çalışmakta olan ve Kredi Kayıt Bürosu ile aynı işi yapmaktadır. Findeks genellikle internet üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinde kullanılmaktadır.

Bilindiği üzere kredi notu bankaların en çok dikkat ettiği bir konu haline gelmiştir. Bu nedenle insanlar kredi başvurusu yapmadan önce kredi notu sorgulama işlemi yapmakta ve buna göre kredi başvurusu yapmaktadır. Çıkacak olan sonuçta eğer ki kredi notunuz düşük ise bankaya kredi başvurusu yapmanız gerek yok. Çünkü yapacağınız kredi başvurusu olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Bankalar kredi notu düşük olan bireylere kredi hizmeti vermez. Durum böyle olunca düşük kredi notu ile yapacağınız kredi başvurusu olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Düşük olan kredi notu nasıl yükseltilir?

Bu soru bir çok insan tarafından sorulmaktadır. Kredi notunun yükselmesi imkansız bir şey değildir. Fakat biraz zordur. Kredi notunu düşürmek oldukça kolaydır. Yani yapacağımız olumsuz çalışmalar sonucunda kredi notumuz hemen düşecektir. Fakat olumlu çalışmalar bir anda yükseltmeyecektir. Kredi notunu düşürmek kolaydır. Fakat yükseltmek biraz zordur. Eğer kredi notunuzun düşük olması sizlere rahatsız ediyor ise üzerinizde oluşturduğu olumsuz etkiden kurtulmak istiyorsanız kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bankalardan da istediğiniz hizmeti bu şekilde alabilirsiniz.

Kredi notu sizlerin bankalara olan borcunu düzensiz veya eksik ödemesinden ötürü düşer. Yükseltmek için de bunun tam aksini uygulamak gerekiyor. Şöyle ki; kredi notu neden düşüyor ise bunun tam tersi yapılmalıdır. Mesela düzensiz ve eksik ödemeler yapılmamalı, haddinden fazla kredi başvurusu yapılmamalı. Bu şekilde 3 ay geçirildiğinde kredi notunuz güncellenir fakat yükselmez. Kredi notunuzun yükselmesi için bu şekilde devam etmeniz gerekir. Yani borçlarınızın son ödeme tarihini geçirmeden, eksik ödemeler yapmadan borcunuzu ödemelisiniz. Eğer siz bu şekilde borç ödemesi yaparsanız ve bankalar çok fazla kredi başvurusu yapmazsanız notunuz yükselecektir.

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER