Ev Hanımları Kredi Kullanabiliyormu? Bankalardan Kefilsiz Kredi Ev Hanımlarına Veriliyormu?

Kamumanset.com - Kredi Kredi Kartı”Ev hanımlığı” herhalde yeryüzünde en zor ve yoğun mesaiye sahip, bununla birlikte karşılında alınan ücreti en düşük işlerin başında geliyordur. Hatta bu iş karşılığında çoğu süre alınan bir bedel bulunmaz. Böyle bir bedel söz konusuysa dahi saat ücreti şekilde hesaplandığında çok aşırı da iyi bir ücreti olduğu söylenemez.

Ev Hanımları Kredi Kullanabiliyormu? Bankalardan Kefilsiz Kredi Ev Hanımlarına Veriliyormu?

Kamumanset.com - Kredi Kredi Kartı”Ev hanımlığı” herhalde yeryüzünde en zor ve yoğun mesaiye sahip, bununla birlikte karşılında alınan ücreti en düşük işlerin başında geliyordur. Hatta bu iş karşılığında çoğu süre alınan bir bedel bulunmaz. Böyle bir bedel söz konusuysa dahi saat ücreti şekilde hesaplandığında çok aşırı da iyi bir ücreti olduğu söylenemez.

Recep
Recep
01 Haziran 2020 Pazartesi 14:19
Ev Hanımları Kredi Kullanabiliyormu? Bankalardan Kefilsiz Kredi Ev Hanımlarına Veriliyormu?

Kamumanset.comKredi Kredi Kartı”Ev hanımlığı” herhalde yeryüzünde en zor ve yoğun mesaiye sahip, bununla birlikte karşılında alınan ücreti en düşük işlerin başında geliyordur. Hatta bu iş karşılığında çoğu süre alınan bir bedel bulunmaz. Böyle bir bedel söz konusuysa dahi saat ücreti şekilde hesaplandığında çok aşırı da iyi bir ücreti olduğu söylenemez. ücretle ilgili bu belirsizlik nedeniyle tüketici finansman ürünleri başvuruları için yapılan kredi risk değerlendirmesi açısından da kredi verilmeye müsait, cazip bir meslek dalı şekilde kabul edilmez. Bir çok aşırı ev hanımı yaptıkları kredi / kredi kartı başvurularının onaylanmamasından şikayet etmektedir. Bu nedenle ev hanımlarına kredi ve ya kredi kartı veren bankaların kimler bulunduğu internette her zaman bir merak konusu olmuştur.

tüketici finansmanı ürünleri sunan kuruluşa geleceğe yönelik gelirler karşılık gösterilerek (bazı durumlarda ilave olarak sahip olunan mal varlığı), tüketiciyle müessese içinde bir borç alacak ilişkisi kurulmaktadır. ülkemizdeki ev hanımlarının harcadıkları saat ücreti karşılığının ne olduğu veya yaklaşık sayısal bir bedel hukuki platformda kabul görecek biçimde hesaplanmış olmadığından, tüketici finansmanı ürünleri müracaat değerlendirmelerinde kabul edilmeleri çok fazla çok rastlanan bir durum değildir.

Yazımızın bundan sonraki kısmında ev hanımlarına kredi veren bankaları ad ad saymamız malesef olası değil; nedeniyse bu durum, bankaların ekonomik gelişmelere bağlı şekilde değişen kredi politikalarıyla beraber çok yoğun değişikliğe uğrar. ad verirsek bundan iki sene sonra şartlar değiştiğinde yalancı özelliğine düşeriz. Bunun yerine bu konu hakkında başvuruları değerlendiren tahsis birimlerinin olumlu cevap vermesine destekçi olacak birkaç yöntem önermek istiyoruz.

öncelikle önermek istediğimiz başvuruları her zaman ilgili bankaların şubelerinden yapmanız gerekiyor. internet bu gibi alternatif dağıtım kanallarından yapılan başvuruların onay oranları konvansiyonel kanallardan, yani şubelerden yapılan başvurulara kıyasla her süre daha düşük olmuştur.

Ev hanımlarına kredi başvurularında tasdik almak adına önerebileceğimiz yöntemlerden şüphesiz en kolayı, ev hanımlığı yapılan haneye gelir sağlayan kişilerden kredi sicili uygun olanların gelirlerini belgeleyerek başvuruda bulunan ev hanımına kefil olmaları.

Ev hanımlarının kredi ve ya kredi kartı başvurularında tasdik almalarına imkan verecek bir başka metod de müracaat esnasında mal beyanı. alelade bir tahsis elemanı, ev hanımı bunun gibi bir mesleki ünvanla yapılan başvuruya önyargı ile yaklaşabilir. Bunu aksine çevirmek için değerlendirmeyi yapan kişinin çok rastlamadığı bir mal varlığı işe yarayacaktır. üzerinize kayıtlı mal varlıkları varsa, bunlara ait sahiplik belgesi fotokopisini (otomobil için ruhsat, ev için tapu) başvuruya eklemek kritik ciddiyet taşıyacaktır. bununla birlikte sahip olunduğu iddia edilen herhangi bir kira geliri varsa, bu geliri belirtirken tapu fotokopisi ile desteklemek müspet olacaktır.

Zamanımızda kredi / kredi kartı başvuru değerlendirmelerde işin çoğunu karar ağaçları yaparlar. Kredi politikalarını belirleyen birimler nedeni ile hazırlanmakta olan karar ağaçlarını aşabilenlerin başvurularının onaylanması çok aşırı olasıdır. Karar ağacını aşabilmek için, başvuruyu değerlendiren müessese başvuru sahibi meselesinde ne kadar çok detaylı bilgiye sahip olursa, o kadar iyidir. Bunun için böyle bir borç-alacak ilişkisi kurmayı düşündüğünüz bankada önceden bir mevduat ilişkisi kurmanız çok fazla yardımcı olacaktır. Bu hesabı evin faturalarını ödemek için kullanarak banka ile düzenli bir münasebet kurarsanız, söz konusu banka bir zaman sonra siz istemeden bir kredi kartı veya küçük limitli olsa da bir tüketici kredisi sunabilir.

Bankalarda hesap açmanın en riskli tarafı, söz konusu hesaba bankaların devre arasında işlettikleri hesap işletim ücretidir. bugünlerde birçok banka otomatik ödemesi bulunan hesaplardan hesap işletim ücreti almıyor. Hesap açarken bu tür bankaları tercih etmeniz faydalı olacaktır. Aylık düzenli ödemelerinizi bu hesap üstünden gerçekleştirirseniz, hem parayı yatırmaya gittiğinizde şube çalışanları ile tanışıklığınız olur ve zamanı geldiğinde sizinle ilgili müspet görüş bildirebilirler, hem de faturayı ödesin diye verdiğiniz kapıcıya nakit üstünü kaptırmamış kalırsınız.

Son Güncelleme: 10.07.2020 18:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.