Bsmv Nedir ne işe yarar 2021 ?

Kamumanşet.com Bsmv Nedir ne işe yarar? 2021 Günlük hayatmızda bankalar hayatımızın bir parçası biçimine geldi. Paraya sıkıştığımız her lahza ister kredi kartımızından nakit çekebiliyoruz, istersek taksitle alışveriş yapabiliyoruz, istersek de ihtiyaçlarımız için kredi çekebiliyoruz sırf bunlar değil tabi ki aynı zamanda paralarımızda bankalarda değerlendirebiliyoruz.

Bsmv Nedir ne işe yarar 2021 ?

Kamumanşet.com Bsmv Nedir ne işe yarar? 2021 Günlük hayatmızda bankalar hayatımızın bir parçası biçimine geldi. Paraya sıkıştığımız her lahza ister kredi kartımızından nakit çekebiliyoruz, istersek taksitle alışveriş yapabiliyoruz, istersek de ihtiyaçlarımız için kredi çekebiliyoruz sırf bunlar değil tabi ki aynı zamanda paralarımızda bankalarda değerlendirebiliyoruz. Bsmv, banka kredi vb. gibi işlemlerde sıkça rastladığımız bir terim. Tam anlamı Banka sigorta Muamele Vergisi`dir. ismi üstünde bir vergi olduğu için bizim tarafımızdan devlete ödenir. Bsmv, Banka ve Sigorta işlemlerinden doğan, kar üzerinden hesaplanan ya da Banka ve Sigorta işlemlerinin miktarları yada gelirleri üzerinden hesaplanan bir vergi çeşididir diye tanımlayabiliriz.

Kredilerdeki Bsmv oranları % kaçtır?

Binek araç Kredisi: %5 Bsmv

Ticari araç Kredisi: %5 Bsmv

kişi konut Kredisi: %0 Bsmv

şahıs işyeri Kredisi: %5 Bsmv

öteki tüketici Kredileri: %5 Bsmv

Konut kredisi kullanımında daha önce KKDF () ve BSMV (%5) konut kredisi faizine eklenirken bundan böyle bu tamamen kaldırılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 15:12

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER