Bağ-kur Affı Bağ-kur Prim borcu affı Bağ-kur affı son durum Prim Affı gelecek mi?

Kamumanset.com - Bağ-kur Affı Bağkur Prim borcu affı (Bağkur affı son durum)Prim Affı gelecek mi?Bağ-Kur prim affı gelecek mi? Bağ-Kur borçları hakkında son gelişmeler. Bağ-Kur prim afları hakkında gelişmeler, Bağ-Kur borcuna af var mı? Prim borcu affı ne zaman çıkacak.Bağ-Kur prim borçları olan vatandaşları,gözü kulağı çıkacak afta.onlarca vatandaş af çıkmasını bekliyor.Bağ-Kur borcu ne zaman çıkacak?Prim borçları hakkında merak edilenleri sayfamızda bulabileceksiniz.

Bağ-kur Affı Bağ-kur Prim borcu affı Bağ-kur affı son durum Prim Affı gelecek mi?

Kamumanset.com - Bağ-kur Affı Bağkur Prim borcu affı (Bağkur affı son durum)Prim Affı gelecek mi? Bağ-Kur prim affı gelecek mi? Bağ-Kur borçları hakkında son gelişmeler. Bağ-Kur prim afları hakkında gelişmeler, Bağ-Kur borcuna af var mı? Prim borcu affı ne zaman çıkacak.Bağ-Kur prim borçları olan vatandaşları,gözü kulağı çıkacak afta.onlarca vatandaş af çıkmasını bekliyor.Bağ-Kur borcu ne zaman çıkacak?Prim borçları hakkında merak edilenleri sayfamızda bulabileceksiniz. 

Prim borcu olan onlarca vatandaş, yeni çıkacak olan yasaya gözlerini dikmiş durumdalar. Uzun süredir beklenen bu yasa ne zaman çıkacak. Hizmet süresiyle birlikte borçların da silineceği bu yasa hakkında her gün onlarca haber yazılıp çiziliyor. Ancak milyonların bekleyişi ne zaman bitecek sorusunun cevabına henüz ulaşılmış değil.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının hazırladığı ve sosyal güvenlikle ilgili düzenlemelerin içinde bulunduğu öneri, yeni torba yasasına eklendi. Önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulacak. Düzenlemeden yararlanması beklenen kişiler 24 aydan fazla prim borcu olan vatandaşlar olacak.Bu borcu yapılandırabilecekleri gibi hizmet süreleri ile birlikte silme imkanı da bulabilecekler.Daha sonra isterlerse silinen bu hesapları yeniden canlandırabilecekler.

Bağ-Kur borcu olup da bunu yapılandırmak isteyen vatandaşlar için başvuru süresi verilecek. Daha sonra bu prim borçlarını taksitle ödeme imkanı sunulacak. Bu sayede sağlık hizmetlerinden mahrum kalmamış olacaklar.

Onlarca vatandaş yasanın biran önce çıkmasından yanalar. Prim borçlarını ödeyemediklerini ve zor durumda kaldıklarını ifade ediyorlar. Bu yasa çıkarsa vatandaş oldukça rahat bir nefes alacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 14:45

Efsane

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER