Ed Sheeran, Camila Cabello ve Emeli Sandé Ukrayna Konseri'ni oynayacak. Snow Patrol ve Gregory Porter da televizyonda yayınlanan bağış etkinliğinde sahne alacak ve daha fazla sanatçı açıklanacak.

Ed Sheeran, Camila Cabello ve Emeli Sandé Ukrayna Konseri'ni oynayacak. Snow Patrol ve Gregory Porter da televizyonda yayınlanan bağış etkinliğinde sahne alacak ve daha fazla sanatçı açıklanacak.

Ed Sheeran , Camila Cabello ve Snow Patrol , ITV ve STV tarafından yayınlanacak olan Ukrayna Konseri'nde sahne alacak.

Cabello, “ Ukrayna halkı için kalbim kırılıyor ” dedi. "Ukrayna'dan gelen mülteciler dünya çapında milyonlarca yerinden edilmiş insana katılırken, hepimizin bir sorumluluğu var."

29 Mart'ta Birmingham Resorts World Arena'da gerçekleşecek konserde Emeli Sandé ve Gregory Porter da sahne alacak.

Tüm gelir, Britanya Kızıl Haçı, Save the Children UK ve Oxfam UK dahil olmak üzere Birleşik Krallık'ın önde gelen yardım kuruluşlarından 15'inin bölgedeki mültecilere gıda, su, barınak ve tıbbi yardım sağlamasına olanak tanıyan Afet Acil Durum Komitesi'nin (DEC) Ukrayna İnsani çağrısına gidecek. Ukrayna ve komşu ülkeler.
İzleyiciler akşam boyunca bağışta bulunabilecekler ve ITV , yayından elde edilen tüm sponsorluk ve reklam gelirini -tahmini 3 milyon sterlin- bu çağrıya bağışlama sözü verdi.

Sandé, “Evini terk etmek zorunda kalan her insana yardım etmek ve bu insani krizde bile ırk ayrımcılığına maruz kalanlarla dayanışma içinde şarkı söyleyeceğim” dedi.

Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz İle Aşk Mı Yaşıyor İlk Kez Açıkladı Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz İle Aşk Mı Yaşıyor İlk Kez Açıkladı

"Kimsenin yardıma, yardıma ve sınırı güvenli bir şekilde geçme hakkına erişimi reddedilmemelidir ve DEC'in yaşamları çatışmalardan etkilenen tüm insanlara yardım etme çağrısını destekleme şansından dolayı memnunum."
Porter, “barış korosunda sesimi yükseltebildiğim için minnettar olduğunu” söyledi ve “Birlikte, mevcut dünyadaki olaylardan üzücü şekilde etkilenenlere desteğimizi gösterebiliriz” dedi.

Devam eden yardım çabalarını ve çatışmadan kaçan Ukraynalıların deneyimlerini belgeleyen kısa filmlerin de yer alacağı iki saatlik etkinlik için henüz daha fazla sanatçı açıklanmadı. Rusya'nın dört hafta önce ülkeyi işgal etmesinden bu yana tahminen 1,85 milyon Ukraynalı yerinden edildi.

Global radyo istasyonları Heart ve Capitol, konseri canlı yayınlayacak ve özel sahne arkası yayınları sunacak. Daha önce 2019 şarkısı South of the Border ve yeni single'ı Bam Bam üzerinde işbirliği yapmış olan Sheeran ve Cabello'nun konserde birlikte performans göstermesi muhtemel görünüyor .

Aralık temyiz başvurusunun 3 Mart'ta başlamasından bu yana, Birleşik Krallık hükümeti tarafından eşleştirilen 25 milyon sterlin de dahil olmak üzere 200 milyon sterlini aştı.