E-bordro maaş sorgulama işlemi ile Maliye Bakanlığı muhasebat bilgilerine de ulaşılabiliyor. Çalışanların çok sık kullandığı e-bordro al linki ve detayları Kamumanset.com'da.

E-bordro maaş sorgulama işlemi ile Maliye Bakanlığı muhasebat bilgilerine de ulaşılabiliyor. Çalışanların çok sık kullandığı e-bordro al linki ve detayları Kamumanset.com'da.

Kamu çalışanları için e-bordro bilgileri oldukça önemli, çünkü hükümetin yaptığı yeni maaş düzenlemelerinin kendi maaşlarına olan etkilerini bu şekilde görebiliyorlar. Muhasebat Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından 657’ye tabi olan devlet memurlarının maaş bilgilerine ulaşabilmesi amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından bu sistem oluşturulmuştur. İnternet üzerinden Şubat Ay'ı ve son iki aya ait olan e-bordro maaş sorgulama işlemini yapabiliyor ve yeni maaş miktarınızı öğrenebiliyorsunuz. Dijital gelişmeler kamu kuruluşları ve kurumsal hizmetler üzerinde etkili oluyor; hızlı ve güvenli şekilde e-bordro Maliye Bakanlığı muhasebat bilgilerine ulaşılabiliyor ve devlet memurlarının işi biraz daha kolay hale geliyor. Kamu da çalışan 657 sayılı devlet memurları kanununa bağlı SGK 4A kapsamına giren devlet tarafından düzenleniyor. Her ayın 15'inde yayınlanan bilgileri ile kamu çalışanları maaşlarının net ve brüt hallerini, kesintilerini ve ek ödemelerini öğrenebilmektedir. Bireysel kullanım açısından oldukça önemli olan bu sistem artık devlet kurumlarına gitmeye, sıra beklemeye ve zaman kaybetmeye son vermiş oluyor. E-bordro al linki ve diğer merak edilen detaylar Kamumanset.com'da.

Gözden kaçırmayın

E3 2022 iptal edildi, ancak Geoff Keighley yine de reklamları teslim edecek E3 2022 iptal edildi, ancak Geoff Keighley yine de reklamları teslim edecek

E-bordro Maaş Sorgulama İşlemi

E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA ARTIK ÇOK BASİT
Kamu çalışanları artık e-bordro maaş sorgulama işlemi için uzun uzun uğraşmıyor. Devletin sağladığı online hizmet ile öğretmenler, memurlar ve diğer tüm kamu çalışanları maaş bilgisi sorgulama hakkında bilgi alabilir gün, ay, yıl gibi konularda da merak ettiklerini öğrenebilir. E-bordro tablo şeklinde ekrana geliyor ve hangi ayda hangi yılda görmek istiyorsanız o şekilde görülebiliyor, dilerseniz mobil olarak giriş yaptığınızda ekrana gelen bilgileri dosya olarak telefonunuza indirmek de mümkün oluyor fakat dosya indirme işlemi için akıllı bir telefona sahip olmanız şart. Bu işlemlerle uğraşmak zor geliyorsa başka bir yöntem olan e-devlet üzerinden girişi deneyebilirsiniz. Bu sayfa ile ulaşabileceğiniz bilgiler ise maaş kesintileri, net ve brüt maaş detayları, asgari geçim indirimi, ek ödeme detayları, Maliye Bakanlığı e-bordro hizmeti, Maliye Bakanlığı e-bordro doğrulama, e-yolluk uygulamasıdır.

E-bordro Maaş Sorgulama İşlemi2

E-BORDRO MAAŞ SORGULAMA İÇİN LİNKİ TIKLAYIN

E-BORDRO MALİYE BAKANLIĞI İŞLEMLERİ
Online işlemler ile zamlar, brüt maaşlar gibi detaylar e-bordro Maliye Bakanlığı sayfası ile öğrenilebiliyor. Bu bilgilerden bazılar ise emekli sicil numarası, memuriyet sicil numarası ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası gibi bilgiler gerekiyor. E-bordro Maliye Bakanlığı için ilk olarak 'https://ebordro.muhasebat.gov.tr' adresine tıklayıp ekrana gelen foruma istenilen bilgiler giriliyor. Eğer giriş yapmak için gereken bilgileri bilmiyorsanız muhasebe tarafından öğrenebilir, yanlış bilgi içeriyorsa düzelttirme yapabilirsiniz. Tüm bu işlemlere rağmen maaş bordrosu alınamıyorsa (kbs@muhasebat.gov.tr ya da maasuygulama@muhasebat.gov.tr) adresine mail atılmalıdır. Fakat mail atma işlemi en son çare olmalı çünkü ondan önce muhasebe birimi ve tahakkuk birimine müraacat edilmesi gerekmektedir. Çünkü atılan maillere geri dönüş zaman alabiliyor. 2015 yılının Aralık 15’inden itibaren erişime açıldıktan sonra '657' sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4-A maddesine tabi çalışan online sistem üzerinden öğrenebiliyor. Maliye Bakanlığının e-bordro.muhasebat.gov.tr adresine girildiğinde de karşınıza gelen ekrandaki alanlara "yıl", "ay" ve "istihdam tipi" bilgilerini eksiksiz olarak girilmeniz gerekiyor. Bölgesel ödemeler ile ek ders ve yabancı dil tazminatı gibi ödemeler hariç, aile ve çocuk yardımı ödeneği ile vekalet ücreti dahildir. Aile yardımı ödeneği hesabında eşi çalışmayan ve 2 çocuk 0-6 yaş grubu esas alınmıştır. Kamu personellerine çok fazla kolaylık sağlayan uygulama; internet erişimi sağlanabilen her yerden maaş bordrosunu tüm ayrıntıları ile görüntülenebilmesine olanak sağlıyor.

E-BORDRO MALİYE BAKANLIĞI HAKKINDA DETAYLARI TIKLA ÖĞREN!
E-BORDRO KULLANIMI

Bu sistemde aylık maaş bilgileri dosya olarak bulunuyor, istenildiği takdirde cep telefonlarına ve bilgisayarlara yüklenebiliyor. E-bordro bu yüzden günümüz online işlemleri arasında yer alıyor ve çok basit olan bu uygulama için sadece e-devlet şifresi ve kimlik numarası gerekiyor. E-bordro maaş sorgulama bilgisi almak için PTT'ye gidip 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz. Aldığınız şifre ile 'www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama' adresine girerek işlem yapabilirsiniz. TC kimlik no ile şifrenizi girdikten sonra tüm işlemlerinizi halletmek için tek bir tıklama yetiyor. Emekliler için olan sistem ise "Say2000i" sistemi" e-bordro 4C, 4B, 4A olarak da geçiyor. Emekli Sandığı'na bağlı olarak çalışan memurlar maaşlarını hesaplamak için bu sistemi kullanabiliyor. Özellikle emekliler için kolaylaşan bu sistemde örneğin kredi çekecek ya da başka bir işlem yapacaksanız sıra almanız ve beklemeniz gerekmiyor. bu sistem emekli sandığına bağlı bulunan memurların kamu hesaplarının uluslararası şartlarda uygunluğunu sağlayan sisteme verilen isimdir. Sorgulama sayesinde ilk basamakta son iki aya ait maaş bordrolarını görebilmektedirler. Bu uygulama ile Excel formatında hazırlanmış olan bordroların çıktısını da alabilirsiniz.

E-DEVLET GİRİŞ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

E-BORDRO HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN