Kadınlar için doğum sonrası bakım önerilerinin tamamını derledik, püf noktaları ve tavsiyeler ile tüm detaylar haberimizde sizlerle..

Kadınlar için doğum sonrası bakım önerilerinin tamamını derledik, püf noktaları ve tavsiyeler ile tüm detaylar haberimizde sizlerle..

Doğum Sonrası Bakım Önerileri

Hayatınız doğumdan önce ve doğumdan sonra olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tabi bu bayanlar için geçerlidir. Aslında bu durum böyle değildir. Bir çok bayan doğumdan sonra cildinde ki değişiklikleri çok fazla benimseyemez. Hatta çok fazla morali bozulur ve çirkin olduğunu düşünmektedir.

Tabi bu durum böyle değildir maalesef ki bayanlar böyle düşünmektedir. Doğum sırasında hormanlardaki değişikliklere bağlı olarak vücudumuzun bir çok yerinde değişimler ortaya çıkmaktadır. Bu değişimler sonucunda ciltte ve vücutta bazı farklılıklar ortaya çıkar. Peki doğumdan sonra bu durumdan nasıl kurtulabiliriz sizlere bunları anlatmak istiyoruz ve neler yapabiliriz bunu belirtelim.

Cildinizde çok fazla sivilce oluşumu var ise mutlaka antibiyotik bir krem kullanabilirsiniz. Tabi doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Ağızdan alınması gereken ilaçlarda bebeğiniz sizi emdiği için doktor kontrolünde olması gerekmektedir.

Gizemli hepatit salgını Avrupa ve ABD'ye yayılırken yeni uyarı Gizemli hepatit salgını Avrupa ve ABD'ye yayılırken yeni uyarı


Cildiniz doğum sonrasında kuruma ve çatlama oldu ise nemlendirici ve vitaminli bakım kremleri kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca bedeninize de sürebilirsiniz.
Hamilelik sırasında genelde vücutta lekelenmeler oluşmaktadır. Bu lekelenmeleri önlemek için mutlaka güneş kremleri kullanılmalıdır.30 faktör yeterli olacaktır.
Hamilelik döneminde çok aşırı bir şekilde saç dökülmesi yaşayabilirsiniz. Sakın korkmayın bu durum normaldir. Doğumdan sonra saçlarınız tekrar gelmeye başlayacaktır.
Hamilelik sırasında çok fazla kilo aldığınız için ve doğumda sonra kilo verdiğiniz için çatlaklar oluşabilmektedir. Aslında çatlak oluşması ırsi bir durumdur. Bu durumdan kurtulmak için doktorunuz vereceği kremler ile azalmasına yardımcı olabilirsiniz. Tamamen yok olmasını isterseniz lazer tedavisi ile yok edebilirsiniz.