Emzirme bebeğinizi ilk elinize aldığınız saat itibariyle başlamaktadır. Emzirme sırasında hem sizin hemde bebeğinizin rahat bir pozisyonda emzirme yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hem bebeğiniz hem siz emzirme sırasında çok rahatsız olabilirsiniz.

Kamumanset - Emzirme bebeğinizi ilk elinize aldığınız saat itibariyle başlamaktadır. Emzirme sırasında hem sizin hemde bebeğinizin rahat bir pozisyonda emzirme yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hem bebeğiniz hem siz emzirme sırasında çok rahatsız olabilirsiniz.

Sizler için şimdi doğru emzirme yöntemi hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyoruz. Dikkatlice okumanızı ve bu anlattığımız şekilde bebeğinizi emzirmenizi tavsiye ediyoruz.

Omicron'lu insanların şu anda ortaya çıkardığı en yaygın semptom Omicron'lu insanların şu anda ortaya çıkardığı en yaygın semptom

Anne tamamen dik oturmalı ve bebeğini kendine oldukça çok yakın tutması gerekiyor.

Bebeğin baş ve vücudu düz bir şekilde tutulmalı ve gerekirse omuz ile birlikte tüm vücut desteklenerek tutulmalıdır.

Anne memesini tutarken baş parmak meme üstünde diğer parmaklar ise memenin alt kısmında tutulmalıdır.

Bebeğin ağzı tamamen açık olmalıdır ve çenesi memeye değmesi gerekmektedir.

Bebeğin mutlaka alt dudağı dışa doğru çıkmış olması gerekiyor.

Meme ucu olduğunca bebeğin ağzına tutulmalıdır. Hatta memenin kahverengi kısmıda memenin ağzında olması gerekiyor.

Yukarıda belirtilen durumlara dikkat edilmelidir. Aksi taktirde bebek memeyi emmeyecektir ve bebek aç kalacaktır. Bebeğinizin meme emmesi için mutlaka sizin destek olmanız gerekmektedir.