Yeni yılın başlamasıyla birlikte ocak ayı itibariyle dolğalgaz fiyatlarına katmerli zam yansıtıldı. Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde ocak ayına ilişkin tarife tablosu na göre doğalgaz fiyatlarında kademeli tarifeye geçildi. bu tarifeye gör konutlarda kullanılacak doğalgaz fiyatları dudak uçuklattı.

Armağan Çağlayan Akciğer Kanseri Olduktan Sonra Programına Veda Ettiğini Açıkladı Armağan Çağlayan Akciğer Kanseri Olduktan Sonra Programına Veda Ettiğini Açıkladı

Doğalgaz fiyatlarına okkalı zam konut ve sanayi aboneleri değişti yüzde 50'ye varan zam oranları

,,-14

Doğalgaz fiyatlarına okkalı zam konut ve sanayi aboneleri değişti yüzde 50'ye varan zam oranları
Doğalgazda, ocak ayı için mesken tarifesine yüzde 25, sanayi aboneleri için geçerli tarifeye yüzde 50 ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapıldı.
,,-15
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde ocak ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine ocakta uygulayacağı satış fiyatı, mevcut tarifeye göre yüzde 25 artışla bin metreküp doğalgaz için 1860 lira oldu.

,-14

Ocakta yıllık tüketimi 300 bin metreküpün üzerinde olan sanayi abonelerinin tarifesinde, bin metreküp gazın fiyatı yüzde 50 artışla 6 bin 300 liraya, elektrik üretim amaçlı tarifede de yüzde 15 artışla 5 bin 520 liraya çıktı.

Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.