Destan Temur Tegin Kim Burak Tozkoparan Kaç Yaşında Sevgilisi Var Mı? Destan dizisinin Temur Tegin'i kim, kaç yaşında? Burak Tozkoparan nereli? Yeni dizi Destan daha başlamadan gündem olan diziler arasında yer aldı. ATV ekranlarına merhaba demeye hazırlanan yeni dizi Destan konusu ve oyuncu kadrosu ile haberimizde sizlerle olacak. Dizideki sevilen karakterlerden Temur Tegin'e hayat veren Burak Tozkoparan hayatı ise şimdiden merak ediliyor. Başrollerini Ebru Şahin ile Edip Tepeli' nin paylaştığı yeni dizi Destan ismi gibi dillere Destan olmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Peki dizide Temur Tegin'e hayat veren Burak Tozkoparan kimdir, kaç yaşında?

Burak Tozkoparan dizide Temur Tegin'i canlandırıyor. Destan dizisi Orta Asya' nın bozkırında Gök Kağanı Korkut Han' ın yetim bıraktığı destan savaşçı Akkız ve Gök Sarayında Korkut Han' ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasında geçen destansı aşkı konu alır. Akkız savaşçı bir kızdır. Obası ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verirken, hancının oğlu Batuga' ya aşık olur. Destan hikayesi ise bu ikilinin aşkını içeren bir hikayeyi konu alır. Peki dizinin Temur Tegin'i Burak Tozkoparan kimdir, nereli? Sevgilisi kim? İşte Burak Tozkoparan hakkında merak edilenler..

temur2

BURAK TOZKOPARAN KİMDİR?

14 Kasım 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Annesi ve babası Rizeli olan Burak Tozkoparan Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan 14. Liselerarası Müzik Yarışması'nda Enstrüman dalında Bateri ile 1. oldu. Müziğe de ilgili olan ünlü oyuncu  Okan Üniversitesi'inde olarak Sinema ve Televizyon Bölümünde devam ediyor.

Ünlü oyuncu ilk kez Paramparça dizisinde Ozan Gürpınar karakterine hayat verdi. Ardından Kırgın Çiçekler dizisinde Ali Komiser'i canlandıran başarılı oyuncu Tek Yürek isimli dizide Cem'e hayat verdi. Gençliğim Eyvah dizisinde de oynayan ünlü oyuncu Menajerimi Ara dizisinde Emir'i canlandırdı.

Hesapta Aşk Var filminde, Sesinde Aşk Var filmlerinde yer alan ünlü oyuncu 2021'de Mesti Aşk isimli filmde rol aldı. Ünlü oyuncu son olarak Atv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin yer aldığı Destan isimli dizide Temur Tegin'e hayat vermektedir. Başarılı oyuncu 29 yaşındadır.

Kaynak : Kamu Manşet