Destan Kün Ata Kaç Yaşında Şahin Ergüney Nereli? Şahin Ergüney hangi dizilerde oynadı? Destan dizisi Kün Ata kimdir?

Destan Kün Ata Kaç Yaşında Şahin Ergüney Nereli? Şahin Ergüney hangi dizilerde oynadı? Destan dizisi Kün Ata kimdir? Atv ekranlarının yeni dizisi Destan oyuncu kadrosu ile dikkat çekti. Dizide Kün Ata karakterine hayat veren Şahin Ergüney kimdir, kaç yaşındadır? Atv'nin yeni dizisi Destan'ın başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Tepeli yer alıyor. Destan dizisi Kün Ata kimdir, hayatı hakkında merak edilenler..

Destan dizisi yeni sezonda ekranlara merhaba demeye hazırlanıyor. Yeni dizi Destan çok yakında ATV ekranlarına merhaba demeye hazırlanan yeni dizi Destan konusu ve oyuncu kadrosu ile haberimizde sizlerle olacak. Peki dizinin oyuncularından Şahin Ergüney kimdir, kaç yaşında? Şahin Ergüney nereli, hangi dizilerde oynadı? Atv ekranlarının sevilen dizisi Destan Şahin Ergüney kim? Hayatı hakkında merak edilen önemli detaylar..

Destan dizisi Orta Asya' nın bozkırında Gök Kağanı Korkut Han' ın yetim bıraktığı destan savaşçı Akkız ve Gök Sarayında Korkut Han' ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasında geçen destansı aşkı konu alır. Akkız savaşçı bir kızdır. Obası ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verirken, hancının oğlu Batuga' ya aşık olur. Destan hikayesi ise bu ikilinin aşkını içeren bir hikayeyi konu alır. Peki dizinin oyuncu kadrosunda Kün Ata'ya hayat veren Şahin Ergüney kimdir, kaç yaşında?

şahin2

ŞAHİN ERGÜNEY KİMDİR?

1962 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İzmir'de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarında gelişimini yapan Şahin Ergüney Ankara Devlet Tiyatrosunda görev aldı. Baba tarafından aslen Giresunlu olan başarılı oyuncu  59 yaşındadır. Birçok sinema filminde ve dizide yer alan başarılı oyuncu Şahin Ergüney Destan dizisinin kadrosuna dahil oldu.

Gözden kaçırmayın

Netflix, hesabınızı paylaştığınızı biliyor ve sizden ücret almaya başlayabilir Netflix, hesabınızı paylaştığınızı biliyor ve sizden ücret almaya başlayabilir

Ünlü oyuncu, 1994 yılında ilk sinema deneyimini yaşadı. Aylaklar isimli filmde yer alan başarılı oyuncu ardından Kurtuluş, Kurtlar Sofrası, Kimse Beni Sevmiyor, Dur yolcu, Es Es, Aşkların En Güzeli, Yer Gök Aşk, Oğul, Fi ve Siyah Beyaz Aşk gibi projelerde rol aldı. Son olarak Atv ekranlarında yayınlanan Destan isimli dizide Kün Ata rolüne hayat vermektedir. Başarılı oyuncu Şahin Ergüney başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmiştir.