Destan Kaya Tegin Kim Burak Berkay Akgül Kaç Yaşında? Destan Batuga'nın abisi kim? Burak Berkay Akgül nereli, hangi dizilerde oynadı?

Destan Kaya Tegin Kim Burak Berkay Akgül Kaç Yaşında? Destan Batuga'nın abisi kim? Burak Berkay Akgül nereli, hangi dizilerde oynadı? Atv ekranlarının sevilen dizisi Destan'ın Kaya Tegin'i kim canlandırıyor? Yeni dizi Destan daha başlamadan gündem olan diziler arasında yer aldı. ATV ekranlarına merhaba demeye hazırlanan yeni dizi Destan konusu ve oyuncu kadrosu ile haberimizde sizlerle olacak. Dizideki sevilen karakterlerden Kaya Tegin'e hayat veren Burak Berkay Akgül hayatı ise şimdiden merak ediliyor. Başrollerini Ebru Şahin ile Edip Tepeli' nin paylaştığı yeni dizi Destan ismi gibi dillere Destan olmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Peki dizide Kaya Tegin'e hayat veren Burak Berkay Akgül kimdir, kaç yaşında?

Burak Berkay Akgül dizide Kaya Tegin'e hayat veriyor. Batuga'nın abisi olan Kaya Tegin'e hayat veren Burak Berkay Akgül hayatı ise izleyiciler tarafından merak ediliyor. Destan dizisi Orta Asya' nın bozkırında Gök Kağanı Korkut Han' ın yetim bıraktığı destan savaşçı Akkız ve Gök Sarayında Korkut Han' ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasında geçen destansı aşkı konu alır. Akkız savaşçı bir kızdır. Obası ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verirken, hancının oğlu Batuga' ya aşık olur. Destan hikayesi ise bu ikilinin aşkını içeren bir hikayeyi konu alır. Peki dizinin Kaya Tegin'i Burak Berkay Akgül kimdir, nereli? Sevgilisi kim? İşte Burak Berkay Akgül hakkında merak edilenler..

berkay2-1

Selen Görgüzel'den Tepki Çeken Açıklama: Hesabı Bana Ödeten Erkeğe Etek Giydiririm Selen Görgüzel'den Tepki Çeken Açıklama: Hesabı Bana Ödeten Erkeğe Etek Giydiririm

BURAK BERKAY AKGÜL KİMDİR?

1997 yılında İstanbul'da dünyaya gelen ünlü oyuncu birçok filmde ve reklamda yer aldı. Boyu 180 cm olan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi alan ünlü oyuncu önce Aytaç Sucuk ve Casper Bilgisayar reklam filmlerinde yer aldı.

Ardından 2020 senesinden itibaren ekranlara gelen Maria ile Mustafa dizisinde Rüzgâr karakteri ile tanındı. 2021 yılında ise Show Tv'de yayınlanacak olan Kırmızı Kamyon dizisinde yer aldı. Daha sonra adı Kahraman Babam olarak değişen dizi ile popülerlik kazandı. Son olarak Atv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin yer aldığı Destan isimli dizide Kaya Tegin rolüne hayat verecektir.

Kaynak: Kamu Manşet