Destan Dizisi Hangi Tarihi Anlatıyor Destan Dizisi Neyi Anlatıyor? Destan dizisi neyi anlatıyor? Destan dizisi gerçek mi? Atv ekranlarının yeni yüksek reytingli dizisi Destan dizisi tarihte hangi destana dayanıyor? Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin başrollerini üstlendiği Destan dizisi bu akşam yeni bölümüyle ekranlara gelecek. Atv ekranlarının yeni dizisi Destan bu akşam ikinci bölümüyle ekranlara gelecek. Sevilen dizinin yeni bölümünde neler olacağı izleyiciler tarafından merak ediliyor. Ayrıca dizi hangi Türk destanını anlatıyor izleyiciler merakla araştırıyor. Peki Destan dizisi hangi tarihte geçiyor? Destan dizisi neyi anlatıyor, destan dizisi hakkında merak edilenler.

Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin başrollerini üstlendiği Destan dizisi yüksek reyting oranları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Destan dizisinde savaşçı Akkız ile hancının oğlu Batuga' nın destansı aşklarını konu alıyor. Bu dillere destan aşk hikayesi ve savaşçı Akkız' ın maceralarını çok yakında ekranlardan izleyeceğiz. Yeni dizi Destan' ın yapımcılığını Mehmet Bozdağ yapıyor, yönetmen koltuğunda ise Emir Khalilzadeh oturuyor. Merakla beklenen yeni dizi Destan' ın senaryosunu Ayşe Ferda Yılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme alıyor. Peki Destan dizisi tarihte gerçek bir hikayeyi mi anlatıyor? Destan dizisi hangi hikayeyi anlatmaktadır? Destan dizisi tarihte merak edilenler..

destan2-3

DESTAN DİZİSİ HANGİ TARİHİ ANLATIYOR?

Atv ekranlarının yeni dizisinde Destan dizisinde Korkut Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga ile Akkız arasında yaşanan aşk anlatılıyor. Dizinin güçlü kadın karakteri Akkız ise dikkatleri üzerine çekti. Aşklarını yaşayabilmek için bir mücadele veren Akkız ve Batuga aşkını konu alan dizide Akkız karakteri izleyici tarafından fazlasıyla araştırılıyor. Destan dizisi tarihte Gök Kağanlığı yapısını gözler önüne seriyor. Ayrıca Destan dizisi konu olarak Türk destanlarını andırsa da gerçekte yaşanmış bir hikayeyi mi konu ediniyor bilinmiyor. Fakat senaryo ekibinin orijinal olarak belirttiği Destan dizisi Türklerin geçmişine yönelik birçok detayı gözler önüne seriyor. Türklerin geçmişte yaşayış şeklini, İslamiyetten önceki dönemde Türk toplumunun yapısını konu alan dizi işleyişi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Destan dizisi senaryosunu Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme alıyor. Dizi ikinci bölümü ile bu akşam Atv ekranlarında yer alıyor.