Destan Akkız Kim Gerçekte Yaşamış Mı? Destan dizisi Akkız'ı kim oynuyor? Akkız gerçek bir karakter mi? Destan dizisi Akkız'a dair merak edilenler

Destan Akkız Kim Gerçekte Yaşamış Mı? Destan dizisi Akkız'ı kim oynuyor? Akkız gerçek bir karakter mi? Destan dizisi Akkız'a dair merak edilenler.. Atv ekranlarının yeni dizisi Destan dizisinin Akkız'ı kim? Destan dizisi Akkız karakteri hakkında merak edilenler.. Yeni dizi Destan' ın yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh oturuyor. Senaryosunu ise Ayşe Ferda Yılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme almaktadır. 

Destan dizisi yeni sezonda ekranlara merhaba demeye hazırlanıyor. Yeni dizi Destan çok yakında ATV ekranlarına merhaba demeye hazırlanan yeni dizi Destan konusu ve oyuncu kadrosu ile haberimizde sizlerle olacak. Peki Destan dizisi Akkız kim? Gerçekte Akkız diye bir karakter var mı? Yeni dizinin yapımını Mehmet Bozdağ yapıyor. Bozdağ yaptığı açıklamalar ile Destan dizisinin isminden çok söz ettireceği gibi sadece Türkiye genelinde değil tüm Dünya gelinde de büyük yankı uyandıracağı ve çok beğenilerek izleneceği yönünde, çok güçlü bir prodüksiyona ve çok güçlü oyuncu kadrosuna sahip olduğu dile getirdi. Peki Destan dizisi Akkız kim?

Kısmetse Olur Cansel'in Estetiksiz Hali Şok Etti Kısmetse Olur Cansel'in Estetiksiz Hali Şok Etti

akkız2

AKKIZ KARAKTERİ GERÇEK Mİ?

Atv ekranlarının yeni dizisi Destan isimli dizide yer alan Akkız karakteri gerçek mi merak ediliyor. Orta Asya boz kırlarında yaşayan cesur, savaşçı bir dağ kızını canlandırıyor. Akkız dizide yetim büyümüş bir genç kızdır. Türk savaşçısı olan Akkız, Gök Kağanı Korkut Han tarafından yetim bırakılmıştır.

Atv ekranlarının yeni dizisinde Destan dizisinde Korkut Han'ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga ile Akkız arasında yaşanan aşk anlatılıyor. Aşklarını yaşayabilmek için bir mücadele veren Akkız ve Batuga aşkı çok konuşulacak.

Akkız tarihte gerçek bir karakter mi bilinmiyor. Fakat kurgu olan Destan dizisinde yer alan karakterlerin kurgu olduğu söyleniyor. Dizide Ebru Şahin'in hayat verdiği Akkız "Ben Dağ'ın kızı, Akkız! Eli olmayana el olmaya geldim. Ayağı olmayana yol olmaya geldim. Eksiği tam yapmaya, köleyi hür kılmaya, destanımı dağa göğe yazmaya geldim" ifadelerine yer verdi. Daha önce Hercai dizisi ile büyük başarı elde eden ünlü oyuncu dizide Reyyan Şadoğlu'na hayat vermiştir. 

akkız3

EBRU ŞAHİN KİMDİR?

18 Mayıs 1994 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olmuştur. Ardından belli bir süre oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez 2016 yılında Kan Parası filminde rol alan başarılı oyuncu 2017 yılında Savaşçı dizisinde yer aldı.

Ardından İstanbullu Gelin dizisinde Burcu'ya hayat verdi. Yasak Elma'da Hira'yı canlandıran oyuncu Atv ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde Reyyan karakterine hayat verdi. 46. Altın Kelebek ödüllerinde En iyi kadın oyuncu ve yıldızı parlayanlar ödüllerini kazandı. Birçok ödül alan ünlü oyuncu 27 yaşındadır. Son olarak Atv'nin yeni dizisi Destan'da Akkız'ı canlandıracaktır.