D vitamininin yiyeceklere eklenmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için çalışma. Altı yetişkinden biri, eksikliği raşitizm ve kemik ağrısına yol açabilen düşük vitamin seviyelerine sahiptir. Sajid Javid , resmi bir incelemenin, sağlık eşitsizliklerini kapatmak için yiyecek ve içeceklerin D vitamini ile takviye edilip edilemeyeceğini incelemek olduğunu duyurdu.

D vitamininin yiyeceklere eklenmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için çalışma. Altı yetişkinden biri, eksikliği raşitizm ve kemik ağrısına yol açabilen düşük vitamin seviyelerine sahiptir. Sajid Javid , resmi bir incelemenin, sağlık eşitsizliklerini kapatmak için yiyecek ve içeceklerin D vitamini ile takviye edilip edilemeyeceğini incelemek olduğunu duyurdu.

Yetkililer, çalışmanın Birleşik Krallık'ta yaklaşık altı yetişkinden birinin düşük D vitamini seviyelerine sahip olduğuna dair kanıtların ardından başlatıldığını söyledi; bu, raşitizm, sakatlık ve kemik ağrısı gibi durumlara yol açabilecek bir eksiklik. Javid, uzmanları ve hasta gruplarını kanıtlarla öne çıkmaya çağırırken, takviyelerin daha fazla kullanımı da incelenecek.

Uzun süreli COVID semptomu 3 ila 6 ay sonra ortaya çıkar Uzun süreli COVID semptomu 3 ila 6 ay sonra ortaya çıkar

Birleşik Krallık'taki çocukların neredeyse %20'sinin D vitamini seviyeleri hükümetin tavsiyelerinden daha düşüktür. Sağlık yetkilileri, yaşlıların, eve bağımlı olanların ve Siyah ve Güney Asya topluluklarından insanların da düşük seviyelere sahip olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyledi. Yeni kanıt çağrısı, Sağlığı Geliştirme ve Eşitsizlikler Ofisi (OHID) tarafından başlatılıyor ve bu yıl daha sonra yayınlanacak sağlık eşitsizliklerini kapatmaya yönelik daha geniş tekliflerin önüne geçiyor.

Resmi tavsiye, tüm yetişkinlerin ve çocukların, Ekim ve Mart ayları arasındaki karanlık aylarda günlük 10 mikrogram D vitamini takviyesi almayı düşünmeleri gerektiğini belirtir. Diğer risk altındaki grupların yıl boyunca ek almayı düşünmeleri tavsiye edilir.

“Sağlıklı bir yaşam için geçmiş ve beklentiler arasındaki bağı kırmalıyız. Javid, "Ulusun sağlığını iyileştirmeye ve eşitsizliklerle mücadele etmeye kararlıyım" dedi. "Siyahi ve Asyalı topluluklardan, yaşlı insanlardan ve dış mekanlara sınırlı erişimi olan kişilerin, kemik ve kas sağlığı ve sağlıklı bir şekilde geçirilen yaşam yıllarını iyileştirmek için gerekli olan D vitamini düzeylerinin daha düşük olması daha olasıdır. Bu çağrıyı, insanları D vitamini alımlarını artırmaya ve insanların daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu hayatlar yaşamalarına yardımcı olmaya teşvik edebileceğimiz yenilikçi yolları belirlemek için kanıt olarak başlattım.”

Çalışma, hükümetin geçen kış savunmasız insanlara ücretsiz D vitamini takviyesi dağıtan bir planı tekrar etmemeyi seçmesinden sonra geldi. Önceki yıl boyunca, klinik olarak aşırı derecede savunmasız yaklaşık üç milyon kişiye ek dört aylık ücretsiz bir kurs teklif edildi. Klinisyenler, grubun, büyük ölçüde güneş ışığından sağlanan vitaminde eksik olabilecekleri için içeride çok fazla zaman harcadıklarından endişe duyuyorlardı.

Bazı gruplar ve milletvekilleri, bağışıklık tepkisinde rol oynayabileceği için D vitamininin Covid ile mücadelede rol oynayabileceğini öne sürdüler. Ancak, kanıtlar karıştırılmıştır. Son denemelerin bir değerlendirmesi, üst solunum yolu enfeksiyonlarıyla mücadele açısından ekin "açık, tutarlı bir yararı" olmadığını öne sürdü. Sağlık çalışanlarına bakan bir başka kişi, enfeksiyon ve morbiditeyi azaltabileceğini öne sürdü.

… bugün Türkiye'den aramıza katıldığınız için sizden küçük bir iyilik isteyeceğiz. 200 yıl önce yayın yapmaya başladığımızdan bu yana on milyonlarca kişi Guardian'ın korkusuz gazeteciliğine güvenerek kriz, belirsizlik, dayanışma ve umut anlarında bize yöneliyor. 180 ülkeden 1,5 milyondan fazla destekçi şimdi bize finansal olarak güç veriyor - bizi herkese açık ve şiddetle bağımsız tutuyor.

Diğerlerinin aksine, Guardian'ın hissedarı ve milyarder sahibi yok. Her zaman ticari veya politik etkilerden uzak, yüksek etkili küresel raporlama sunma kararlılığı ve tutkusu. Bu şekilde haber yapmak demokrasi, adalet ve güçlülerden daha iyisini talep etmek için çok önemlidir.

Ve tüm bunları herkesin okuması için ücretsiz olarak sağlıyoruz. Bunu yapıyoruz çünkü bilgi eşitliğine inanıyoruz. Daha fazla sayıda insan, dünyamızı şekillendiren küresel olayları takip edebilir, insanlar ve topluluklar üzerindeki etkilerini anlayabilir ve anlamlı eylemlerde bulunmak için ilham alabilir. Milyonlarca kişi, ödeme gücünden bağımsız olarak kaliteli ve doğru haberlere açık erişimden yararlanabilir.