Cuma günü okunacak dualar, .......... cuma duası oku, Nihat Hatipoğlu'nun cuma duası, 80 salavat, sureler, dilek ve hacet duası Kamumanset.com da.

Cuma günü okunacak dualar, salavatlar ve sureler bu özel ve mübaret günü ibadetle geçirmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Bu özel ve faziletli günde okunacak duaların geri çevrilmeyeceği İslam Alimleri tarafından bildirilmiştir. Cuma duası, İslam inancına göre perşembe gecesinde itibaren okunmaya başlar. Cuma gecesinden başlayan ibadetler Cuma gündüzüne dek sürer. Müslüman aleminde diğer günlerden ayrı bir yer tutan cuma günü yapılan dualar geri çevrilmez. Cuma günleri aynı zamanda Müslümanlar için bayram günü olarak tabir edilir. Bu nedenle de bu güne özel ibadetler yapılır, dualar edilir, dilekler tutulur. Cuma günü tüm kainatta huşu ve bereket hakimdir. Bu güne özel herkes gönlünce ibadet eder, dualar okurlar, namaz kılar, sevdiklerini ve dostlarını ziyaret ederler. Dualarında, yüce mevladan af ve bağışlama dilerler. Cuma günü yapılacak duaların geri çevrilmeyeceği İslam alimleri tarafından belirtilmiştir. Bu nedenle Müslümanlar diğer günlere nazaran Cuma günü okunacak dualar yanında hacet ve dilek duasıda yaparlar. Cuma günü yapılan ibadetlerin başında da Cuma günü duası gelir. Hemen her istek ve dilek için okunav dualar maneviyatı güçlendirmenin yanında zorluklara göğüs germeyi ve tevekkül etmeyi de sağlar. Cuma günü en iyi şekilde değerledirmek isteyenlerin en çok ihtiyaç duydukları şeyler arasında dualar yer alıyor. Cuma gününün bereketi ve hayrı Perşembe gününden başlar. Bu nedenle Perşembe günün akşamında da Cuma Gecesi olarak adlandırılır. Müslümanlar için özel bir yer tutan cuma gününde ve gecesinde hangi dualar okurlar, zikirler yapılır, namazlar kılınır, ibadetler yapılır? Müslümanlar okudukları esmalar ile birlikte Allah CC. olan şükürlerini ibadet yaparak gösterirler. Cuma günü ve gecesinde yapacağınız ibadetlerde, dilenecek dualarda ve hacetlerde büyük kolaylık olması amacı Cuma günü okunacak dualar neler, Cuma günü hangi dualar okunur, Peygamber Efendimizin Cuma günü duası, Cuma günü okunacak esmalar, Cuma günü dilek duaları, hacet duası nasıl yapılır sizler için araştırdık.

Cuma Günü Duaların Kabulü İçin Zikirler2 

CUMA GÜNÜ OKUNACAK DUALAR 
Cuma günleri İslam alemi için ayrı ve önemli bir yer tutar. Cuma günleri sevdiklerimize göderdiğimiz Cuma Mesajları ile dostlarımıza arkadaşlarımıza güzel dileklerimizi paylaşırız. Cuma günleri huzur, hoşgörü hakimdir. İnananlar  Cuma gününün ayrı bir bereketi olduğunu düşünürler. Bu sebeple her hafta bu günü ayrı bir bayram havasında yaşar ve değerlendiriler. Cuma günün ayrı bir özelliği de öğle namazı ile birlikte kılınan Cuma namazı olarak adlandırılan bir namaz kılınıyor olması. Cuma Namazı öğle namazı ile birlikte kılınır. Cuma namazı aynı zaman da Müslümanlar için önemli bir toplanma günüdür.

CUMA GÜNÜ OKUNAN 80 SALAVAT 

Resullullah buyurduki.. ”Kim Cuma günü benim üzerime 80 defa salavat getirirse, 80 yıllık günahı bağışlanır.” (İmam Gazali Hazretlerinin, İhya adlı kitabından)

Allâhümme salli alâ Muhammedin abdike ve resûliken nebiyyil ümmiyyi.

ANLAMI;
Allahım (c.c) Senin Kulun, Rasûl’un ve Ümmî Peygamber olan Efendimiz Muhammed Aleyhisselama salat et.

Enes İbn-i Mâlik’ ten rivayetle:
“Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki;
“Kim Cuma günleri bu şekilde salavat getirirse Hak Teâlâ onun 80 yıllık günahını affeder”.

Allahümme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin abdike ve resûliken nebiyyil ümmiyi ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin.

ANLAMI
Allâhım ! Kulun, rasûlün, ümmî nebî efendimiz Muhammed’e ve onun âl-i’ne salât eyle.

(İmam Gazali Hazretlerinin, İhya adlı kitabından);


CUMA MESAİSİ SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN

EN GÜZEL CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

CUMA NAMAZI SAATİ İÇİN TIKLAYIN

MANALI ÖZEL CUMA MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

CUMA GÜNÜ HANGİ DUALAR OKUNUR İBADETLER YAPILIR, FAZİLETLERİ NELER

Cuma günü Duhan Suresini Zikreden her kimseye Cеnnеttе bir köşk verilir,
Cuma günü Aşağıdaki Duayı Tespih Eden her kimseyi Allahü Teâla Çirkin işlerden, Kaza ve musibetlerden korur,
Cuma günü çokça salavat zikredenin, seksen senelik günahları silinir,
Estağfirullahеlazim еllеzi la ilahе illa hüvеl hayyеl kayyumе vе еtubü ilеyh
Her Kim Cuma gecesi Kehf Suresini okursa, O müminin 2 cuma günü arasında yaptığı günahlar affedilir,
Cuma Gecesi Her Kim 2 Rekât Namaz kılarak, Fatiha ve Zilzal Suresini çokça okursa yaradan o kulunu kabir azabından ve kıyamet korkularından uzak tutar.
Cuma günü Yasin Suresini zikredenin, işlediği günahlar bağışlanır,
PEYGAMBER EFENDİMİZİN OKUDUĞU CUMA DUALARI

Allah’ım! Darlıktan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun sıkıntısından ve insanların baskısından sana sığınırım.” (Cem’ul Fevaid)

“Allah’ım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih ve Deccal’ın fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım.” (Kütüb-i Sitte)

“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bulmayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım.” (Taberani)

El Ahzab Sûresi 56. ayet-i kerimede Allah-ü Teâlâ buyurmaktadır ki; “Gerçekten Allah ve melekleri Peygambere salât ederler, O’ nu överler. Ey iman edenler! Siz de O’nu övün ve O’na salât ve selam edin, O’ na gönülden teslim olun.”

“Lanetlik şeytandan Ulu Allah’a sığınırım. O tüm varlıkları hükmü altında tutar ve sınır¬sız derecede cömerttir.”

cuma günü okunacak dualarcuma günü okunacak dualar

Cuma Günü Duaların Kabulü İçin Zikirler1

CUMA GÜNÜ OKUNACAK DİLEK VE HACET DUALARI

Cuma günü 100 defa” “YA ALLAH” diye zikreden insanın bütün dilekleri kabul olur.

Cuma Günü Duaların Kabulü İçin Zikirler

Cuma Günü “YA VALİ” esmasını (1000) defa okuyan her işinde kolaylık görür.

Cuma günü “LA İLAHE İLLALAHÜ’L MELİKÜ’L HAKKU’L- MÜBİN” (200) defa zikreden Kişi Allah’tan ne isterse verilir.

Cuma gecesi “YA DARR” Esmasını (100) kere çekerse, düşmüş olduğu dertten kurtulur. Fakir ve düşkün kimseler buna devam etseler çok faydasını görürler.

Cuma Günü ” YA VELİYYÜ YA ALLAH” esmasını (1000) defa zikreden kişi her istediğine kavuşur.

Cuma namazından sonra 100 defa” YA GAFUR” İsmini okumaya devam eden kişi mağfirete nail olur ve şifa bulur.

cuma duası

CUMA GÜNÜ OKUNACAK ESMALAR VE ZİKİRLER

Yine Cuma günü namazdan önce yüz defa “Ya Allah, Ya Hu” diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir.

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Rahman” diyenler unutkanlıktan ve gafletten kurtuldukları gibi kalpleri de nurlanır.

İmam-ı Gazali'ye göre, Cuma günü bin kere Ya Allah diye okuyanlar evliyalar sınıfına katılırlar. 

NİHAT HATİPOĞLU CUMA DUASI 


CUMA GÜNÜ DİLEK DUALARI NELER 2015
Herhangi bir kimse cuma gecesi (perşembeyi cumaya baglayan gece) her ne hayırlı dilegi için olursa olsun 100 kere : essalatü ves-selamü aleyke ya seyyidi ya rasulallah huz bi yedi.kallet hileti edrikni. salavat-ı şerifini okursa dilegi gerçekleşir, bu dünya ve ahirete ait hayırlı muratlarına erişir.

Düşmana karşı önlem almak isterseniz Salı günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
 
Eğer bir kişinin muhabbetini celp etmek isteniyorsa Çarşamba günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.

Cuma gecesi, Cuma günü sala vakti, kandil gecelerinde, ramazan ayında, oruçlu iken dua edilmelidir.
Eğer bir devlet büyüğünün yanına gidilecekse, bu konuda endişe ediliyorsa dua etmek isteniyorsa Pazar günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
 
Rızk için dua edilecekse, Perşembe günü güneş doğduktan 45 dk sonra dua edilmelidir.
 
Tüm dilek ve istekleriniz için, Cuma günü sabah güneş doğduktan 45 dk sonra öğleye kadar tüm dilek kapıları açık olur.
Dua Cuma haricinde verilen zamanlardan sonra 1saat içinde dua edilmelidir ,Önemli bir dilek duası Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:

70 kere “Yâ Allah, Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Kaviyyü, Yâ Kâdir” okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.
 
Allah rızası için okumalı. Bir seferde 70 defa okumalı, 71 olsa olmaz, yanına başka isim konsa olmaz, bu bir şifredir. İsm-i a’zam, ism-i Celal, Esma-ül Hüsna’dır. Her namazdan sonra okuyana ne mutlu! Hiç olmazsa günde bir defa okumalı.
 
Cuma Günü okunacak en güzel dualar, tespihler, dilek duaları, zikirler, esmalar ve ibadetler ile geçirmeniz dileği ile Hayırlı Cumalar.