Cilt Parlatıcı Maske Tarifleri Cildi besleyen doğal maske, cildi parlatan doğal maske tarifi. Cilt güzelliği için doğal maske tarifleri

Cilt Parlatıcı Maske Tarifleri Cildi besleyen doğal maske, cildi parlatan doğal maske tarifi. Cilt güzelliği için doğal maske tarifleri Cilt parlatıcı maske tarifleri, cildinizin çok daha sağlıklı parlaması ve çok daha güzel bir görünüm elde etmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız maskelerden faydalanmadan önce cilt bakımının ve temizliğinin ihmal edilmemesi gereklidir. Bu nedenle cildinizi her gün düzenli olarak gül suyu yardımıyla temizlemeniz çok önemlidir. Ayrıca gün içerisinde kullanmak amaçlı soyduğunuz meyve ve sebzelerin kabuklarını da yüzünüze sürmenizi ısrarla tavsiye ediyoruz.

bilt

Cilt Parlatan Bal Maske Tarifi

  • 1 çay kaşığı limon suyu.
  •  3 çay kaşığı süzme bal.

Hazırlanışı: Ufak cam bir kabın içine 3 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyunu ilave ederek iyice karıştırarak karışımı macun kıvamına getirin. Ardından elde edilen karışımı cildinize sürerek uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekleterek önce bir kağıt peçete veya kağıt havlu yardımıyla cildinizden temizledikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu parlatıcı maskeyi yüzünüzün daha parlak, canlı ve genç görünmesini istediğiniz zamanlarda uygulayabilirsiniz.

Cilt Parlatan Bezelye Maske Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi.
  • 1 çay kaşığı buğday unu.
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı.
  • 1 çorba kaşığı bezelye.

Hazırlanışı: Ufak bir cam kabın içine 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi, 1 çay kaşığı buğday unu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını ilave ederek karıştırın. Ardından başka bir kabın içinde bezelyeleri blendırdan geçirerek diğer karışımın üzerine ilave ederek tekrar karışımı iyice karıştırarak harmanlayın.

cilt2

Hazır hale gelen maskeyi gece yatmadan emen önce yüzünüze dairesel masaj hareketleriyle sürdükten sonra yüzünüzde 20 dakika kadar bekleterek yüzünüzü soğuk su yardımıyla yıkayarak temizleyin. Cilt parlatıcı özelliklere sahip olan bu doğal maskeyi haftada 2 defa düzenli olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilt Parlatıcı İrmik Maskesi

  • 1 kahve fincanı irmik.
  • 1 adet orta boy salatalık.
  • 4-5 damla kadar limon suyu.

Hazırlanışı: Özellikle ufak bir cam kabın içine 1 adet salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyin. Ardından rendelenen salatalığın üzerine 1 kahve fincanı irmik ve 4-5 damla kadar limon suyu ilave ederek karışımı iyice karıştırarak harmanlayın. Daha sonra hazır hale gelen irmik maskesini cildinize sürdükten sonra 15 dakika kadar cildinizde bekletin.

Kadın cildinin gençleşmesi yaşlanma hastalıklarının üstesinden gelebilir Kadın cildinin gençleşmesi yaşlanma hastalıklarının üstesinden gelebilir

Verilen sürenin arkasından cildinizi kağıt havlu yardımıyla sildikten sonra soğuk suyla yıkayarak temizleyin. Cildinizin daha sağlıklı parlamasını ve canlanmasını istediğiniz zamanlarda doğal irmik maskesini hazırlayarak uygulayabilirsiniz.