Destan filmindeki çift başlı kurdun anlamı merak ediliyor. İşte yeni dizi Destan' daki çift başlı kurt anlamı haberimiz kamumanset.com' da sizlerle..

Destan filmindeki çift başlı kurdun anlamı merak ediliyor. İşte yeni dizi Destan' daki çift başlı kurt anlamı haberimiz kamumanset.com' da sizlerle..

Çift Başlı Kurt Hikayesi

Ben dağ' ın kızı Akkız. Eksiği tam yapmaya, köleyi hür kılmaya Destanımı dağa göğe yazmaya geldim. Çift başlı kurt gelecek Türk yurdu dirilecek ifadeleri ile Destan dizisi bu akşam ATV ekranlarına merhaba diyor. 

Bozdağ yapımı imzalı olan yeni dizi Destan ilk tanıtımları sonrasında sosyal medya üzerinde dahil tüm dünyada büyük yankı uyandırdı diyebiliriz. 

Başarılı dizinin yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh otururken, yapım ve projesini ise Mehmet Bozdağ üstleniyor. Senaryosunu ise Ayşe Ferda Eryılmaz ile Nehir Erdem kaleme alıyor. Sevilen yeni dizi Destan' ın başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Tepeli yer alıyor. 

Destan dizisinin seti çekimleri için 20 bin metrekare alanda döneme ait Asya Türk mimarisine uygun şekilde Gök Hanlığı Sarayı ve bahçeleri inşa edilmiştir. Beykoz kundura fabrikasında 4.500 metrekare kapalı alan içerisine saray kabul odası ve hanedan üyeleri için de yaşam odaları yer almıştır. 

Film platosunda 5800 metrekarelik açık plato sekizinci asır bölgenin Türk mimarisi gözetilerek şehir sokaklar ve çarşısı yapılmış, döneme ait olan 50 çadırlık iki oba toplamda 15 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Obalarda kullanılan çadırlar el yapımıdır ve Türkmenistan' da projeye özel olarak üretilmişlerdir. Bu tüm dekorların inşası altı ay sürmüştür ve 287 kişilik sanat ekibi görev almıştır. 

Aynı zamanda oyuncularda dizi için eğitimler almıştır. Aksiyon, at binme, ok ve kılıç eğitimleri almıştır. Binicilik eğitimleri özel yetiştirilmiş atlarla verilmiştir. Destan dizisinin çekimlerinde kullanılması için atölyelerde ilgili döneme ait 5300 adet aksesuar eşya kalkan mızrak gibi objeler üretilmiştir. 

Gözden kaçırmayın

Midnight review Ne Anlatıyor Midnight review Konusu Ne İncelemesi. Midnight review ne anlatıyor? Midnight review Ne Anlatıyor Midnight review Konusu Ne İncelemesi. Midnight review ne anlatıyor?

Çok fazla çalışmalar sonucu ekranlarda yer alan Destan dizisi bakalım izleyenleri etkisi altına alabilecek mi? İzleyenleri büyülemeyi hedefleyen yeni dizi Destan bugün itibari ile her salı akşamı ATV ekranlarında saat 20.00 de sizlerle olacak. Yeni dizi Destan' ın gelişmeleri için haberlerimizi ve kamumanset.com' u takip etmeyi unutmayınız.