Çift Başlı Kurt Destanı Çift Başlı Kurt Gerçekte Nasıl Yaşamış Ölmüştür?

Çift Başlı Kurt Destanı Çift Başlı Kurt Gerçekte Nasıl Yaşamış Ölmüştür? Destan çift başlı kurt masalı nedir? Çift başlı kurt kime denir?

Televizyon 23.11.2021 - 21:48 23.11.2021 - 22:00 Sevgican Kılıç

Çift Başlı Kurt Destanı Çift Başlı Kurt Gerçekte Nasıl Yaşamış Ölmüştür? Destan çift başlı kurt masalı nedir? Çift başlı kurt kime denir? Atv'nin sevilen dizisi Destan'da geçen Çift başlı kurt destanı nedir? Yeni dizi Destan' ın yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh oturuyor. Senaryosunu ise Ayşe Ferda Yılmaz ve Sedef Nehir Erdem kaleme almaktadır.  Destan dizisi yeni sezonda ekranlara merhaba dedi. Yeni dizi Destan çok yakında ATV ekranlarının iddialı yeni dizisi Destan konusu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Dizide geçen çift başlı kurt destanı ise fazlasıyla merak ediliyor.

destan2-1

Destan "Ben dağ' ın kızı Akkız. Eksiği tam yapmaya, köleyi hür kılmaya Destanımı dağa göğe yazmaya geldim." diyen Akkız çift başlı kurt destanını izleyiciye aktarıyor. Çift başlı kurt gelecek Türk yurdu dirilecek ifadeleri ile Destan dizisi bu akşam ATV ekranlarına merhaba diyor. Bozdağ yapımı imzalı olan yeni dizi Destan ilk tanıtımları sonrasında sosyal medya üzerinde dahil tüm dünyada büyük yankı uyandırdı diyebiliriz. Destan dizisi çift başlı kurt lakabı ile bilinen Akkız'ın Gök Kağanlığındaki mücadelesini anlatıyor. Çift başlı kurt olan Akkız mücadelesi ile herkesi kendine hayran bırakacak. Gök Kağanlığı anlatan dizide Akkız'ın kaderi "Çift başlı kurt gelecek Türk yurdu dirilecek" şeklinde anlatılıyor.

Dizide anlatılan Gök Hanlık, Göktürkler olarak biliniyor. Göktürkler tarafından kurulmuş ve 552-744 yılları arasında Orta ve İç Asya'da hükümdarlık sürdürmüş bir Türk devleti olan Göktürk Kağanlığı'nın ilk önderi Bumin Kağan'dır. Bumin Kağan'ın kardeşi İstemi Yabgu ülkenin batı kanadını yönetti. Aynı zamanda Göktürklerin komşuları Çin, Sasani ve Bizans İmparatorluğu'dur. Devletin basılan paralarda, diplomaside vb. alanlarda kullandığı resmi dillerden biri Soğdca diğeri de Cücencedir. İlk yazılı Türk kaynaklar da Göktürk Kağanlığına aittir.

destan dizisi

Atv ekranlarının yeni dizisi Destan ekranlara bomba gibi bir giriş yaptı. Başrollerinde Ebru Şahin ve Edip Tepeli'nin yer aldığı dizi şimdiden sosyal medyanın gündeminde. 

Destan Dizisi Oyuncu Kadrosu

Ebru Şahin - Akkız

Edip Tepeli - Batuga

Selim Bayraktar - Alpagu Han

Deniz Barut - Ulu Ece

Teoman Kumbaracıbaşı - Balamir Beg

Kanbolat Görkem Arslan - Saltuk Beg

İpek Karapınar - Çolpan Hatun

Elif Doğan - Tutkun

Burak Berkay Akgül - Kaya Tegin

Burak Tozkoparan - Temuz Tegin

gibi çok başarılı isimler yer alıyor.

Yorumlar
Son Haberler Tümü