Cenk Kangöz Üç Kuruş Mesut Kaç Yaşında Hangi Dizilerde Oynadı? (Cenk Kangöz) Üç Kuruş Cenk Kangöz kimdir, hangi filmlerde oynadı? Yönetmenliğini Sinan Öztürk'ün yaptığı senaryosunu ise Damla Serim, Eset Akçilad ve Murat Uyurkulak'ın yazdığı dizisi ekranlara geliyor. Dram, aksiyon ve polisiye türündeki dizi oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkatleri üzerine çekti. Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç ve Diren Polatoğulları'nın yer aldığı Üç Kuruş dizisi oyuncu kadrosu ile fazlaca dikkat çekti. 

Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Üç Kuruş'ta Çıngıraklı adlı roman mahallesinin koruyucusu olan Kartal aynı zamanda Mafya lideridir. Organize Büro'nun işini bilen komiseri Efe ile aralarındaki kovalamaca bir cinayet davası ile bambaşka bir yola sürüklenir. Katili yakalamak için girdikleri bu yolda katil hiç de tahmin edemeyecekleri bir isim çıkar. Ay yapım imzalı yeni dizisinin oyuncu kadrosunda sevilen isimler yer alıyor. Peki dizide Mesut'u canlandıran Cenk Kangöz kimdir, hangi filmlerde oynadı? Cenk Kangöz nereli, hayatı..

cenk

CENK KANGÖZ KİMDİR?

1 Ocak 1974 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Kolpaçino filmi ile tanındı. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde yer alan ünlü oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde Kahya'yı canlandırdı.

Medcezir dizisinde Hasan'a hayat veren ünlü oyuncu Kördüğüm, Diriliş Ertuğrul, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Azize, Adanış Kutsal Kavga, Kırmızı Oda projelerinde yer aldı. Son olaran Show Tv'de yayınlanan başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç ve Diren Polatoğulları'nın yer aldığı Üç Kuruş dizisinde Mesut karakteri ile karşımıza çıkıyor.

ÜÇ KURUŞ OYUNCULARI

Uraz Kaygılaroğlu-  Kartal

Aslıhan Malbora- Leyla

Aytaç Uşun- Batu

Ekin Koç- Polis Efe

Burak Altay- Bülent

Nursel Köse-Kartal’ın Halası Neriman

Nesrin Cavadzade- Bahar

Damla Makar- Neriman’ın Kızı Halide

Diren Polatoğulları- İrfan

Umutcan Ütebay- Şahin (Kartal’ın Kardeşi)

Ercan Kesal- Halit

Mustafa Kırantepe- Ruşen

Uğur Yıldıran- Şesu

Melissa Yıldırımer- Nesrin

Süreyya Kilimci- Semiha

Cenk Kangöz- Mesut

Alişan Uğur- Konyalı

Muttalip Müjdeci- Sahir

Asena Girişken- Asena

Tuğçe Yolcu- Hazal

Erkan Üçüncü- Mirsad

Aylin Engöz- Neşe

Volkan Kıran- Kamil

Özkan Özipek- Ahmet

Ömer Çobanoğlu- Şeso

Ömer Civan Şit- Hüseyin

Zafer Algöz-Bahar’ın Babası

Goncagül Sunar