Cem Yılmaz'dan Ahu Yağtu'ya Şok: Anne de Ödesin Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu arası nafaka krizi devam ediyor.

Cem Yılmaz'dan Ahu Yağtu'ya Şok: Anne de Ödesin Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu arası nafaka krizi devam ediyor. Ünlü komedyen Cem Yılmaz arasında eski eşi ile nafaka krizi devam ediyor. Cem Yılmaz'dan konu hakkında şaşırtıcı bir haber geldi. Cem Yılmaz'ın avukatı duruma isyan etti.

20 ay süren evliliklerini 2013'de bitirme kararı alan ünlü çiftin Kemal adında bir oğulları dünyaya gelmişti. Ünlü komedyen boşanmanın ardından oğluna nafaka ödüyordu. 10 bin dolar olan bu nafakanın Türk Lirasına çevrilmesi için Ahu Yağtu mahkemeye başvurmuştu. 2022 yılında dolar kurunda artış sebebi ile nafakanın indirilmesi için eski eşine dava açan Cem Yılmaz'a mahkeme önce 70 bin Türk lirası ödemesine hüküm verdi. Daha sonra Ahu Yağtu istinafa giderek bu kararı düşürdü. Cem Yılmaz ise olayı Yargıtay'a taşıdı.

Merve Boluğur Magazinci Karşısında Görünce: İnsan Değilsiniz Merve Boluğur Magazinci Karşısında Görünce: İnsan Değilsiniz

Yılmaz'ın avukatı Gönenç konu ile ilgili açıklamada bulundu. "Yasa gereği 2018 yılından beri müvekkilimin kira gelirleri dahil tüm gelirleri döviz kurundan değil, Türk lirası cinsinden olarak verilmekte. Doların Türkiye’de öngörülmeyen artışı hakkaniyete aykırılık oluşturmaktadır. Müvekkil kadar anne Ahu Yağtu’nun da eşit oranda çocuğun yaşam idamesini sağlaması gerekir. O zaman annenin de çocuğuna 10 bin dolar tutarını vermesi gerekiyor." ifadelerine yer verdi.

Çocuğun eğitim, sağlık ve diğer masraflarının karşılandıktan sonra annenin de vermesi karşılığında 20 bin dolar nafakasının adil olup olmadığını sorgulayan avukat Gönenç kullandığı ifadelere hak vermeyenler kadar hak verenler de oldu.

Bir çocuğu aylık 20 bin dolar verilmesinin doğru olmadığını dile getirdi. "Hangi çocuk ayda 20 bin dolar harcayabilir? Bu sebeple istinaf mahkemesinin kararını temyiz dosya ile beraber Yargıtay'a taşıdık." ifadelerine yer verdi.