Kanser Tedavisi Gören Canan Ergüder Yaşadıklarını Anlatırken Gözyaşlarına Boğuldu Başarılı oyuncu Canan Ergüder tedavi sürecini anlattı

Kanser Tedavisi Gören Canan Ergüder Yaşadıklarını Anlatırken Gözyaşlarına Boğuldu Başarılı oyuncu Canan Ergüder tedavi sürecini anlattı. Son olarak Menajerimi Ara dizisindeki başarısı ile gündeme gelen Canan Ergüder meme kanseri tedavisi görürken yaşadıklarını anlattı. Geçen Nisan ayında meme kanseri olduğunu duyuran Ergüder başrol oynadığı Menajerimi Ara dizisinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Canan Ergüder yaşadığı zorlukları anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

44 yaşındaki başarılı oyuncu Binbir Gece, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Güllerin Savaşı gibi dizilerle oyuncuların akıllarına kazınmıştı. Ünlü oyuncu son olarak Barış Falay, Fatih Artman ve Ahsen Eroğlu ile Star Tv ekranlarında yayınlanan Menajerimi Ara dizisinde oynarken meme kanseri olduğunu öğrenmişti. Diziden ayrılıp tedavi sürecine başlamıştı. Uzun süredir tedavi gören Canan Ergüder katıldığı bir televizyon programında samimi açıklamalarda bulundu. #MemeKanseriKontrolu sloganıyla yazar İclal Aydın’ın moderatörlüğünde yayınlanan yayına katıldı. Ünlü oyuncu yaşadığı süreci anlatırken duygusal anlar yaşadı. "Her şey yolunda gayet iyiyim. Kemoterapi ve radyoterapi bitti. Saçlarım çıkmaya başladı. Hormon baskılama tedavisi devam ediyor. Bu hayatımın beş senesini alacak. Belki bir beş sene daha... 10 sene..." ifadelerine yer verdi.

canan2

Ünlü oyuncu hastalığını nasıl fark ettiğini de belirtti. Duş alırken fark ettim. O gece eve geç gelmiştim. Duş alırken lift kullanırım. İyi ki kullanmamaya karar vermişim. Sabun sayesinde fark ettim. Daha önce memede hissetmediğim bir şeydi. Sertti. Normalde kontrollerimi yaptırırım. Farkına vardım ki iki ay atlamışım. O sırada yoğun çalışıyordum, unuttuğumu fark ettim. Çok da iyi bir vakitte gitmedim. Reglime bir hafta kala doktora gittim. Mamogramı yaptıracağınız en iyi vakit reglinize bir hafta kala oluyor. Çok panik oldum. Bilinçli olarak böyle gittim." ifadelerini kullanan Ergüder MR'ının çekileceği söylendiğinde kalbinin sıkıştığını belirtti. İki gün sonra da kanser olduğunu öğrendiğini açıkladı.

Ünlü oyuncu "Ölmek istemiyorum diye düşündüm. İlk önce çocuğumu düşündüm. Çok küçük ne yapacağım diye düşündüm. Ben daha yaşamak istiyorum. Benim aklıma ilk ölüm geldi. Onunla yüzleşmek kolay olmuyor. Küçük çocuğum var aklıma bencilce şeyler geliyor. Çocuğumun beni hatırlamasını istiyorum. 17 sene daha yaşarsam iyidir. Çocuk 20'yi bulursa iyidir. Daha yapmak istediğim şeyler var, güzel şeyler yapıyordum gibi şeyler aklıma geldi." ifadelerine yer verdi. Haberi sette aldığını söyleyen Canan Ergüder haberi aldıktan sonra sahnesinin çekilmesine devam ettiğini söyledi.

canan3

Ameliyatına kadar çalışmaya devam ettiğini ifade eden oyuncu " Çalışmak çok önemliydi. Kabuğuma çekilirsem iyice kötü olacağım, fazla düşünmeme sebep olacaktı. Sağ olsun senaryolarım ona göre yazıldı. Beni de çıkarmadılar. Patolojim sonucu gelince tedavi sürecim belli oldu. Kanser lenflerimde de çıkınca kemoterapi olacağı netleşti. " dedi. Hastalığı  ve tedavi süreci hakkında bilgi veren ünlü oyuncu "Çok şükür iyi gidiyorum derken mesela haşimato hastasıydım tiroiditim sapıttı. Vücudunuzun hormanal dengesi bozuluyor. Altı ay ile bir sene arasında vücut geri geliyormuş. Radyoterapinin yaptığı hasar daha başka... Ameliyattan kalan hasarlar bir sene sürüyor." ifadelerine yer verdi. 

2 Salata 2 İçeceğe 926 TL Ödeyen Demet Akalın'dan İsyan Etti: Kimse Salak Değil 2 Salata 2 İçeceğe 926 TL Ödeyen Demet Akalın'dan İsyan Etti: Kimse Salak Değil