Çanakkale Okullar Tatil Edildi Mi Çanakkale Valiliği Son Dakika Açıklaması Fırtına Çanakkale'yi vurdu Vali eğitime ara verdi

Çanakkale Okullar Tatil Edildi Mi Çanakkale Valiliği Son Dakika Açıklaması Fırtına Çanakkale'yi vurdu Vali eğitime ara verdi. Ülke geneli devam eden fırtına ve lodos Çanakkale'yi de vurdu. Çanakkale geneli okullar bir gün arayla tatil edil mi? Son dakika açıklaması Çanakkale Valiliği'nden geldi. Çanakkale okullar tatil mi edildi? 

Türkiye geneli devam eden şiddetli rüzgar Marmara bölgesinde etkisini giderek gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 483-1-ÇNK numaralı uyarısı ile kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece ve yarın Çanakkale il genelinde batı ve güneybatı yönlerden saatte 60 ile 90 kilometre, yüksek kesimlerde yer yer saatte 100 kilometre hızda tam fırtına şeklinde devam etmesinin tahmin edildiği haberini verdi. Bu haberin ardından Çanakkale Valiliği'nden yazılı bir açıklama yapıldı.

kocaeli okul

Andy Warhol Günlükleri Ne Anlatıyor Andy Warhol Günlükleri Gerçek Mi Andy Warhol Günlükleri Ne Anlatıyor Andy Warhol Günlükleri Gerçek Mi

ÇANAKKALE OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada "İlimizde hayatı olumsuz etkileyeceği değerlendirilen bu meteorolojik tahminler nedeniyle; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım 2021 Salı günü ara verilmesine karar verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile personeller ile engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan personeller idari izinli sayılacaktır. Kuvvetli rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir. İl Afet Müdahale Planında görevli bulunan çalışma gruplarının personel, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Kocaeli, İstanbul, Sakarya'dan sonra Çanakkale'de de eğitime bir gün süreyle ara verildi. Çanakkale valiliği oluşacak kaza ve çatı kazalarına karşı vatandaşı uyardı. Çanakkale Valiliği gerekli personellerin görevlendirileceği söylendi.

Gökçeada ve Bozcada yarınki bazı seferlerini iptal etti. Gelibolu'da çatılar uçtu. Çanakkale'de etkili olan rüzgar yaralanmalara sebep oldu.