Kredi çekmek için düzenli bir gelire ihtiyaç duyulmaktadır. Sigortanızın altı aydır yatıyor olması bütün bankaların istediği belgeler arasında ilk sırada yer alır. Eğer bir sigortanız yoksa ve düzenli olarak borcunu ödemiyorsanız da bazı belgeleri göstererek kredi çekmeniz mümkün olabilir.

Bunlardan bir tanesi olan kira geliri gösterilerek kolay bir şekilde kredi çekilebilir. Tabi ki bu durumunda bazı şartları sağlaması son derece önemlidir. Örneğin düzenli bir gelirin bulunması ve kredi konusunda ön plana çıkan ayrıcalıkların yerine getirilmesi gerekmektedir. Başka bir deyiş ile gayrimenkulün sizin üzerinize olması ve kira geliri olduğunu belgelemeniz bankalara göre yeterli olabilir ve kredi başvurunuz onaylanabilir.

Kira geliri ile kredi veren bankalar

Aynı zaman gelir belgesiz kredi seçeneklerine dikkat etmeden önce hali hazırda kredi kartı ödeme alışkanlıklarınıza da göz atmak gerekebilir. Şayet kredi notunuz düşükse yada düşmeye başlamışsa kira gelirinizin olması önemsenmez ve banka size kredi vermeyebilir. Bu sebepten düzenli olarak kredi ve kredi kartı ödemelerinizin yapılıyor olması da son derece önemlidir. Kredi notunuzu devamlı olarak sorgulayabilir ve kira geliri ile daha rahat bir şekilde kredi çekmeye başlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda kira gelirinin düzenli olarak ödeniyor olması bankalar açısından yeterli görülebildiği gibi bazen de kredinin olumsuz yanıt alması anlamına da gelebilir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için sizler de bankaya uğrayarak bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme 2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme

Ev Sahipleri Kredi Çekebilir mi

Oturduğunuz ev sizin üzerinizde ise ve kira geliriniz yoksa bu durumda da kredi çekmekte zorluk yaşayabilirsiniz.  Çünkü kredi çekmek için belirli bir gelirin bulunması son derece büyük bir önem arz eder. Bir diğer önemli husus ise yüksek kira geliri olan biri yerine asgari ücretli de olsa, bir maaşı bulunan insanın daha kolay kredi çekeceğinin de altını tekrardan çizmek gerekmektedir.