Cadılar Bayramı Ne Zaman Halloween Ne Zaman Kutlanır? Cadılar Bayramı nedir, neden kutlanır?

Kamumanset.com - Cadılar Bayramı Ne Zaman Halloween Ne Zaman Kutlanır? Cadılar Bayramı nedir, neden kutlanır? Cadılar Bayramı olarak bilinen Halloween ne zaman kutlanır? Cadılar Bayramı neyin kutlaması? Bir süredir pandemi sebebi ile düzenlenemeyen Cadılar Bayramı partisi için hazırlıklar başladı. Sıra dışı kostümlerin giyileceği Cadılar Bayramı için hazırlıklara başlandı. Peki Cadılar Bayramı nedir, neden kutlanır? Cadılar Bayramı ne zaman?

cadılar2

CADILAR BAYRAMI NEDİR?

Ekim'in sonunda kutlanan Cadılar Bayramı Pagan ve Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde birçok ülkede kutlanır. Çocukların genellikle korkutucu kostümler giyerek, yüzlerini ve vücutlarını boyadığı Cadılar Bayramı'nda bal kabağı ünlü bir semboldür. Maskeli balolar, fener oyma, korku filmi etkinlikleri gibi kutlamaları söz konusudur. Başlıca Kuzey Amerika, Britanya'da yer alan ülkelerde kutlanan bu bayramda festivallerde yapılır. Cadılar Bayramı genel olarak çocukların, korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayramdır. 

Batılı ülkelerin kutladığı Cadılar Bayramı aynı zamanda Japonya, Latin Amerika, Filipinler gibi ülkelerde sık olarak kutlanır. Son zamanlarda ülkemizde de kutlanmaya başlanan cadılar bayramı konseptli partiler oldukça ilgi çekmektedir. Peki Cadılar Bayramı ne zaman?

CADILAR BAYRAMI NE ZAMAN?

Cadılar Bayramı yani Halloween her sene 31 Ekim'de kutlanır. 31 Ekim 2021 yılında dünya geneli Halloween partileri düzenlenecektir. Çocuklar ve yetişkinler korkutucu kostüm ve maskeleri ile partilere ve festivallere katılacaktır. Oldukça eğlenceli bu bayram bu ayın sonunda tüm dünyada kutlanacak. Pandemi sebebi le uzun süredir yapılmayan partiler bu sene yapılacak. 

cadılar3

İçi oyularak fener yapılan bal kabağı Cadılar Bayramı'nın sembolüdür. 19. yüzyılda başlayan bu gelenek İrlanda'da yapılmaya başlandı. Bal kabağına korkunç suratlar oyularak yapılan simge haline gelen bu fenerler kabakların kötü ruhları çağırmak için yapıldığı efsanesine dayanır. Yenilen yemekler arasında ise kanlı lam şekerlemesi, parmaklı hot doglar, avokado püresi, kurtlu kekler, yılanlı pasta, solucan şeklindeki şekerlemeler gibi yiyecekler tüketilir.  Ayrıca balkabaklarının öne çıktığı bu bayramda şeker mi şaka mı oyunu oynanır. Şeker vermek istemeyenler şakaya maruz kalırlar. Yetişkinlerin kıyafetli balo düzenledikleri bu bayramda çocuklar doyasıya şeker yer ve toplar. 

Müge Anlı Yaşça Büyük Kadınları Taciz Eden Adama Çok Sinirlendi: Beynini Yararım Müge Anlı Yaşça Büyük Kadınları Taciz Eden Adama Çok Sinirlendi: Beynini Yararım