Büyük Google Chrome tehlikesi ortaya çıktı - hemen tarayıcınızı kontrol edin. Gadget'larınız büyük tehlike altında olabilir ve bunların hepsi basit bir Google Chrome hatasıyla bağlantılıdır.

Büyük Google Chrome tehlikesi ortaya çıktı - hemen tarayıcınızı kontrol edin. Gadget'larınız büyük tehlike altında olabilir ve bunların hepsi basit bir Google Chrome hatasıyla bağlantılıdır.

Siber uzmanlar, Google web tarayıcısına dikkat etmemenin sizi büyük hack saldırıları riskine sokabileceği konusunda uyardı. Bunların tümü güncellemelerle bağlantılıdır ve bunları yüklemezseniz, bu kötü haberdir.

Daha bu hafta Google , "yüksek önemde" bir hatanın istismar edilmesini durdurmak için acil bir güncelleme yapmak zorunda kaldı .

Ancak bu hataları gideren güncellemeleri yüklemezseniz, önemli korumaları kaçırırsınız.

Adamma'da siber uzman ve Tehdit Avı Lideri Mike Varley, The Sun'a verdiği demeçte, "Chrome tarayıcınızı güncellemek yalnızca gizlilik ve web izleme koruması gibi yeni özellikler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kritik güvenlik tehditlerine karşı da koruma sağlıyor" dedi.

"Google'dan gelen son güncelleme, "sıfır gün" denilen şeyi hedefliyor.

"Sıfır gün, henüz keşfedilen, saldırganlar tarafından bilinen ve aktif olarak istismar edildiği bilinen bir güvenlik açığıdır.

"Bu gerçekleştiğinde, yamalar geliştirmek ve kullanıma sunulurken son kullanıcıları korumak için zamana karşı bir yarış olur."

Bu haftaki Google gaf "yüksek önemde" olarak tanımlandı. Ayrıca Microsoft Edge kullanıcılarını da etkileyerek rakip firmanın benzer şekilde acil bir güncelleme yayınlamasına neden oldu.

KYK Burs Sonuçları Sorgula KYK Bursu Hakkında Önemli Gelişme KYK Burs Sonuçları Sorgula KYK Bursu Hakkında Önemli Gelişme

Bu, bunun gerçek dünyada halihazırda sömürülmekte olan önemli bir sorun olduğunu gösterebilir.

Bu nedenle , Google Chrome'unuzu mümkün olduğunca sık güncellemeniz çok önemlidir.

The Sun'a konuşan Mike, " Google Chrome'u asla güncellememek , tarayıcınızda kötü niyetli kişiler tarafından cihazınıza giriş noktası olarak kullanılabilecek tehlikeli güvenlik açıkları bırakabilir" dedi.

"İstismar kitlerini barındıran kötü amaçlı web siteleri, istemcileri birbirine bağlamadaki olası güvenlik açıklarını belirleyebilir ve ardından ilk erişim elde etmek için bu zayıflıklardan yararlanabilir.

"Buradan, bir saldırgan bilgisayarınız veya ağınızdaki diğer cihazlar arasında serbestçe dolaşabilir, kişisel bilgileri, e-posta ve banka hesap bilgilerini toplayabilir, kötü amaçlı yazılım bulaştırabilir veya bir ödemeyi zorlamak için fidye yazılımı dağıtabilir.

"Güncel bir tarayıcı, basit görünse de, sizi çevrimiçi ortamda güvende tutmaya büyük ölçüde katkıda bulunabilir."

Google'ın son sayısı ilk olarak 23 Mart'ta işaretlendi ve acilen ilgilenilmesi gerekiyor.

Ne yazık ki, tarayıcınızı güncellemezseniz tam olarak ne olacağını bilmiyoruz.