Burun Estetik Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Burun estetik ameliyatı sonrası neler yapılmalı? Ameliyattan önce dikkat edilmesi gereken püf noktalar..

Kamumanset - Burun Estetik Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Burun estetik ameliyatı sonrası neler yapılmalı? Ameliyattan önce dikkat edilmesi gereken püf noktalar.. Burun estetik ameliyatları genellikle kişilerin anatomik yapılarında bozukluktan doğan veya sonradan oluşan kaza ve darbeler sonucunda kişilerin burunlarında oluşan eğrilik gibi sorunları düzeltmek amacıyla yapılan bir estetik operasyonudur. Burun estetik ameliyatlarının asıl amacı kişide oluşabilecek nefes alma gibi zorlukları yok etmek amacıyla yapılan bir ameliyattır. Günümüzde bunun dışında burunların oluşan anatomik sorunlar sebebiyle veya burun düzeltme ve güzelleştirme amacıyla da yapılan estetik operasyonlarıdır.

burun2-1

Günümüzde estetik cerrahlar burun estetiği operasyonlarıyla kalmamakta ve hatta yüz hatlarınıza yakışabilecek bir burun olmasını da göz önünde bulundurarak bu tür operasyonlar yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatları genellikle iki türden yapılmaktadır. Bunlar ; açık yaklaşım ve kapalı yaklaşım olarak ikiye ayrılmaktadır. Burun estetiği ameliyatında genellikle açık yaklaşım operasyonu daha fazla tercih edilebilmektedir. Ama her iki yaklaşımda bir sorun yaratmamaktadır. Bu iki yaklaşımla yapılan estetik operasyonları doktorun marifeti ve bilgisi sayesinde çok güzel estetik ameliyatları ortaya çıkabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatında tam olarak neler yapılır?

Burun estetiği ameliyatlarında genellikle genel anestezi yapılarak uygulanır. Bu tür ameliyatların genellikle en fazla süresi 2 saat kadardır. Daha uzun sürebilen olur ama geneli 2 saat civarıdır. Hasta bu ameliyatı girmeden önce detaylı bir şekilde tetkiklerden geçirilerek herhangi bir problem söz konusu olmaması sağlanır.  İlk olarak istenilen burun tipi içi kemik yapısı değiştirilir. Bu tip uygulamalar kişilerin isteğine göre yapılır. Eğer ki nefes alma gibi sorunlarınız var ise sadece bu durum düzeltilmek istenirse kısa bir bir operasyonlar ortadan kalkabilir. Ama burun yapısında değişiklik talep edilirse bu estetik ameliyatlarında burunda bulunan kemik yapısı düzenlemeye gidilir.

D vitamininin yiyeceklere eklenmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için çalışma D vitamininin yiyeceklere eklenmesi gerekip gerekmediğine karar vermek için çalışma

burun3-1

Burun estetiği ameliyatı sonrasında neler olabilir?

Burun estetiği ameliyatları genellikle belirttiğimiz gibi kısa süreli olup hasta aynı gün veya ertesi gün hastaneden çıkış yapabilir. Ama genellikle bizlerin tavsiye bir gün sonra çıkmalarıdır. Her ameliyatta olduğu gibi ameliyat sonrasında kısa süreli ağrılar yaşayabilirsiniz. Ama diğer ameliyatlar gibi ağrılı bir durum çok fazla yaşanmaz. Sebebi ise ameliyatta burun kıkırdağını çevreleyen zarın ve kemiğin altında yapıldığından dolayı hasta ağrıyı çok fazla yaşamaz.

Burun estetiği ameliyatı ardından dikkat edilmesi gereken durumlar ?

1:Mutlaka doktorun belirttiği şekilde vücuda sıvı alınması gerekmektedir.Ayrıca dudaklar mutlaka kuru kalmalıdır.

2:Dudaklar mutlaka temiz bir bez yardımıyla ıslatılmalıdır.

3:Uyurken mutlaka başınızı dik ve havada tutulmalıdır.

4:Yumuşak bir diş fırçası ile dişler fırçalanmalıdır.

5:Burun mutlaka korunmalıdır. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı korunmalıdır.

6:Buruna yapıştırılan tampon mutlaka temiz tutulmalıdır.

7.Ameliyat sonrası güneşten korunmalıdır. Bu süre iki ay kadar bir süre olabilir.

8:Ameliyat sonrası burundan gelebilecek kan az miktarda olabilir ama fazla ise mutlaka doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

9:Ameliyat sırasında takılan tampon mutlaka doktor tarafından çıkarılmalıdır.

10:Doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçlar tüketilmelidir. Aksi bir durum yaşanmaması için.