Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Burun Estetiği sonrası ne yapılmalı, ne yapılmamalı? Burun estetik ameliyatı sonrası yapılması gerekenler

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Burun Estetiği sonrası ne yapılmalı, ne yapılmamalı? Burun estetik ameliyatı sonrası yapılması gerekenler Kadınların çoğu burunlarının yapısından dolayı şikayetçidirler. Kimi büyük olduğundan yakınır, kimin küçük olduğundan, kimisi de yapısal bozuklardan söylenir. Tüm bu sorunlardan yola çıkarak araştırmalar sonucunda her 5 kadından en az 1’i burun estetiği yaptırıyor.

burun2

Burun estetiği zor bir işlem değildir. Kısa sürede işlem tamamlanır ve kişi günlük yaşamına geri döner. Estetiği yaptırdınız ve işlem bitti deyip geçmemek gerekiyor. Çünkü burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar bir hayli önemli. İşte o önemli noktalar ;

1. Burun estetiği sonrası hastaların yedikleri gıdalar dikkat etmesi gerekiyor. Çenenin çok zorlanmayacağı ve çok açmaya gerek duyulmayacak yiyeceklerin tercih edilmesi büyük önem taşıyor.

2. Yumuşak ve serin gıdaların tüketilmesi gerekiyor. Öğünlerde kesinlikle protein yönü güçlü besinlerin tercih edilmesi ve ameliyat sonrası mide ile bağırsağın iyi çalışması için lifli gıdaların alınması önemle uzmanlar tarafından vurgulanıyor.

3. Acı ve sıcak gıdaların da tüketilmesi estetik açıdan sıkıntı yaratabiliyor. Acı ve sıcak besinler kan damarlarını genişleterek, şişlik ve morarma gibi sorunları oluşturabiliyor. Ayrıca ödem oluşmaması için ekstra tuzlu ürünleri de tüketmekten kaçınılması gerekiyor.

4. Katı ve sert gıdaları da tüketmek burun estetiği için sorun oluşturabilir. Yeşil elma, armut gibi sert yapıdaki meyveleri yemek için çenenin geniş açılacağı ve zorlanacağı için burun damarlarına etki ederek kanamalara neden olabilir. Çok soğuk ve çok aşırı sıcakta ki ürünlerden de uzak durmakta fayda var.

Uzun süreli COVID semptomu 3 ila 6 ay sonra ortaya çıkar Uzun süreli COVID semptomu 3 ila 6 ay sonra ortaya çıkar

burun3

5. Limon, kivi, erik, yeşil elma gibi ekşi gıdaları ve çok acı ile baharatlı ürünleri de tüketmek burun açısından tehlikelidir. Ayrıca ilk hafta dolayısıyla bitki çayları ve yeşil çayları kesinlikle içilmesi yasaklar arasında. Bu çaylar sıcak içileceği için kanama riski oluşturabilir.

6. Burunun tam iyileşme süreci içinde bol bol ılık su içilebilir, süt, yumurta, peynir, yoğurt gibi gıdaları bolca yiyebilirsiniz. Ayrıca haşlanmış tavuk ve bolca sebze ile salata yaparak beslenmeye özen gösterin.