Brad pitt'in hastalığı belirtileri neler? Ölümcül bir hastalık mı?

Brad Pitt'in Bilinmeyen Hastalığı Yüz Körülüğü Nedir? Dünyaca ünlü Brad Pitt'in sözleri sevenlerini üzdü. Brad Pitt'in bilinmeyen hastalığı herkesi şaşırttı. Bir dergiye röportaj veren ünlü isim Brad Pitt doğuştan gelen ve beyin bölgesinde bir eksikliğin sebep olduğu yüz körlüğü hastalığına sahip olduğunu söyledi. 

Ünlü aktör hastalığın resmi olarak kendisine teşhis olarak koyulmadığını fakat gösterdiği belirtilerin hepsini taşıdığını söyledi. Yüz körlüğü hastalığının belirtilerine sahip olduğunu ifade eden Pitt, dikkat çekici itiraflarda bulundu.

Hollywood'un önemli isimlerinden olan Brad Pitt gördüğü ve tanıştığı insanları daha sonra hatırlamadığını söyleyen ünlü aktör "Bu insanların beni ilgisiz biri, yanına yaklaşılmaz şekilde sadece kendini düşünen bencil biri olarak görmelerine sebep oluyor. İnsanlar benden nefret ediyorlar çünkü saygısızlık yaptığımı düşünüyorlar." dedi. Peki Brad Pitt'in hastalığı nedir?

BRAD PİTT'İN HASTALIĞI YÜZ TANIMAMA NEDİR?

Bu hastalığın tıbbi adı Prosopagnozi, bir kişinin beyninde yüzleri tanımakla görevli olan bir bölgenin gelişmediği hastalıktır. Nörolojik bir bozukluktur. Prosopagnozi terimi agnosia sözcüğünden türemiştir. Kelime anlamı Yüz körlüğüdür.

Hafıza kaybı ile, görme bozukluğu ile ve öğrenme güçlüğü ile bir ilgisi yoktur. Kişilerde sadece yüzleri tanıma ile ilgili beyindeki bölge doğuştan hasarlıdır. Asperger sendromu olan bir kişi de bu hastalığın görülme oranı fazladır. Ayrıca otizmli insanlarda da bu hastalığın görülme oranı fazladır.

2000 yılında Jennifer Aniston ile evlenen Brad Pitt 2005 yılında ayrılmıştı. 6 çocuğunun annesi Angelina Jolie ile 2014 yılında evlenen Brad pitt 2019 senesinde olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, Knox, Vivienne adında çocukları vardır. 

2 Salata 2 İçeceğe 926 TL Ödeyen Demet Akalın'dan İsyan Etti: Kimse Salak Değil 2 Salata 2 İçeceğe 926 TL Ödeyen Demet Akalın'dan İsyan Etti: Kimse Salak Değil

Ünlü aktör Seven, Dövüş Klübü, Snatch, Ocean's Eleven, Troy, Spy Game, Dünya Savaşı Z, Babel, Ocean's Thirteen, Meet Joe Black, 12 Monkeys, Legens of the Fall,, True Romance, Snatch, The Maxican, Mr & Mrs. Smith, Tree of Life, Moneyball, Fury, 12 Years a Slave gibi filmlerle bilinen Brad Pitt hastalığı ile dikkatleri üzerine çekti.