Black Friday Ne Zaman Black Friday İndirimleri Black Friday alışveriş indirimi günleri ne zaman? Kasım ayında black friday olacak mı? Kara Cuma ne zaman? Black Friday nedir? Detaylar kamumanset.com'da

Black Friday Ne Zaman Black Friday İndirimleri Black Friday alışveriş indirimi günleri ne zaman? Kasım ayında black friday olacak mı? Kara Cuma ne zaman? Black Friday nedir? Detaylar kamumanset.com'da..  Alışveriş çılgınlığı olarak da bilinen Black Friday (Kara Cuma) son zamanların en çok araştırılan konuları arasında yer aldı? Kasım indirimleri ile beraber Black Friday'in ne zaman olacağı merak ediliyor. Son senelerde e-ticaretin de gelişmesi ile beraber yoğun ilgi görüyor.

black2

Alış veriş çılgınlığı olarak da bilinen Black Friday indirimleri sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere'deki mağazalara değil, tüm dünyaya yayıldı. Dünya genelinde indirimli satışların yapılacağı gün Black Friday (Kara Cuma) nedir? Black Friday 2021 indirimleri ne zaman başlıyor? İşte Black Friday hakkında merak edilenler..

Gözden kaçırmayın

'Elite' 6. Sezon Prömiyer Tarihi? Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey 'Elite' 6. Sezon Prömiyer Tarihi? Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

BLACK FRİDAY NEDİR?

Şükran gününden bir sonraki gün olan Black Friday her kasım ayının dördünce perşembe gecesi ile başlar. Amerika'da ilk başlarda görülen bu uygulama dünya geneline yayılmıştır. Amerika'da Noel alış veriş sezonun başlangıcı olarak kabul edilmektedir. 

BLACK FRİDAY NE ZAMAN?

Türkiye'de ve dünyada firmalar çoğunlukla, Black Friday yerine Efsane Cuma, Süper Cuma, Şahane Cuma gibi isimlerle tüm dünyada yaşanan bu alışveriş çılgınlığına dahil oluyor. Black Friday ne zaman başlıyor çok merak ediliyordu. Türkiye'de Black Friday ve Efsane Cuma olarak bilinen bu indirim çılgınlığı 27 Kasım 2021 tarihinde başlayacak. Türkiye genelinde devam edecek olan Black Friday alışveriş çılgınlığını herkesi harekete geçecek. 

black3

Black Friday'in anlamı herkes tarafından merak ediliyor. ABD Başkanı Franklin D. Roosevelt Şükran Günü'nü iki hafta önceye alır. Bu da ayrı bir tartışma başlatır. 1941'de yeniden son Perşembe'ye alınarak bugüne kadar gelinir. Bununla beraber meşhur Black Friday, Şükran Günü'nden bir gün sonrasını; yani Kasım'ın son Cuma'sında kullanıyor. Aynı zamanda bu günde şükredip yiyip içen, hasret gideren Amerikan halkı ertesi gün kendilerini alış verişe bırakıyor. Black Friday 27 Kasım tarihinde başlanacak. Black Friday alış veriş çılgınlığında birçok ürün indirime girecek.